سخت افزارفناوری

مدیاتک دایمنسیتی ۷۰۰۰ یک تراشه بالارده و ۵ نانومتری خواهد بود

مدیاتک دایمنسیتی ۷۰۰۰ اولین تراشه بالارده این شرکت برای سال ۲۰۲۲ خواهد بود که برپایه فناوری ۵ نانومتری تولید می‌شود.

مدیاتک چند روز پیش از اولین SOC پرچم‌دار ۴ نانومتری خود با نام مدیاتک دایمنسیتی ۹۰۰۰ رونمایی کرد. این تراشه حرف‌های زیادی برای گفتن دارد و قرار است حسابی نماینده پرچمدار کوالکام را در سال آینده به چالش بکشد. اما کار برای مدیاتک در همین جا پایان پیدا نمی‌کند و این شرکت قصد دارد یک تراشه بالارده هم توسعه دهد.

این تراشه مدیاتک دایمنسیتی ۷۰۰۰ نام دارد و طبق جدیدترین اخبار در گوشی‌های بالارده و قاتل پرچمدار سال ۲۰۲۲ استفاده خواهد شد. گزارش‌ها ادعا می‌کنند که این تراشه وارد فاز آزمایشی شده است و برپایه معماری ۵ نانومتری کمپانی TSMC توسعه پیدا کرده. همچنین خبر می‌رسد که این تراشه از همان معماری جدید آرم یعنی ARM V9 استفاده می‌کند که پیش‌تر در دایمنسیتی ۹۰۰۰ استفاده شده بود.

هنوز اطلاعات معتبر و موثقی از سایر بخش‌های دیمنسیتی ۷۰۰۰ فاش نشده است. اما با این حال افشاگر فعال و مشهور Digital Chat Station ادعا می‌کند که این تراشه از شارژر‌هایی با توان حداکثر ۷۵ وات پشتیبانی می‌کند که بیشتر از اسنپدراگون ۸۷۰ است‌. احتمالا در آینده‌ای نزدیک شاهد انتشار اطلاعات بیشتری از تراشه مورد بحث مدیاتک خواهیم بود.


منبع: GSMARENA

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا