سخت افزارفناوری

مدیاتک از تراشه پنتونیک 2000 رونمایی کرد

پنتونیک ۲۰۰۰ جدیدترین تراشه پرچمدار مدیاتک برای تلویزیون است که از محتوای 8K با نرخ به‌روزرسانی 120 هرتز پشتیبانی می‌کند و مشخصات چشمگیری دارد.

به گزارش GSMArena، مدیاتک پس از معرفی تراشه پرچمدار مدیاتک دیمنسیتی 9000 به عنوان اولین تراشه 4 نانومتری جهان، از تراشه پنتونیک 2000 – Pentonic 2000 برای نسل جدید تلویزیون‌ها رونمایی کرده است. این تراشه توسط نود ۷ نانومتری کمپانی TSMC ساخته شده است و از بسیاری جهات بهترین تراشه برای تلویزیون‌های هوشمند محسوب می‌شود.

تراشه پنتونیک 2000 از کدک VCC پشتیبانی می‌کند

تراشه پنتونیک 2000 اولین پردازنده‌ای است که از کدک ویدئویی VCC برای محتواهای H.266 پشتیبانی می‌کند. این یک کدک جدید است که راندمان فشرده‌سازی را بهبود می‌بخشد. همچنین تراشه جدید مدیاتک به قدری قدرتمند است که می‌تواند فناوری MEMC را در رزولوشن 8K با نرخ به‌روزرسانی ۱۲۰ هرتز پیاده سازی کند. همچنین می‌تواند محتواهایی را که رزولوشن کمتری دارند با کمک هوش مصنوعی پیش‌رفته خود به حداکثر رزولوشن تلویزیون برساند. پشتیبانی از حافظه بسیار سریع UFS3.1 نیز قابلیت برتر دیگر پنتونیک 2000 است.

از نظر اتصالات، این تراشه از استاندارد Wi-Fi 6E پشتیبانی می کند؛ در حالی که امکان استفاده از فناوری 5G در این تراشه کاملا اختیاری است و کاملا به تصمیم سازنده تلویزیون بستگی دارد. انتظار می رود اولین تلویزیون‌های مجهز به تراشه پنتونیک ۲۰۰۰ مدیاتک در سال 2022 وارد بازار شوند.


منبع: GSMARENA

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا