آموزشسیستم عاملویندوز

راه های افزایش سرعت ویندوز

کند شدن ویندوز یکی از مشکلاتی است که دامن‌گیر کاربران این سیستم عامل می‌شوند بخصوص زمانیکه کامپیوتر شما از سخت افزار قدرتمندی استفاده نکند. اما با اجرای چند طرفند ساده می‌توانیم افت سرعت ویندوز را به حداقل برسانیم.

اکثر ما دنبال یک راه حل سریع هستیم که سرعت ویندوز خود را افزایش دهیم، خوشبختانه، بسیاریاز بهینه سازی های ساده ویندوز به راحتی قابل اعمال هستند تا سرعت و عملکرد سیستم عامل کامپیوتر خود را ارتقا دهید. اگر ویندوز شما نیز دچار افت سرعت شده این ترفند های افزایش سرعت ویندوز را امتحان کنید.

مدیریت برنامه های START-UP

صلب دسترسی اجرا از برنامه های که در زمان بوت شدن ویندوز اجرا می‌شوند به طور معجزه آسایی مانع از افت سرعت ویندوز می‌شود. همچنین سرعت بوت ویندوز شما نیز افزایش پیدا می‌کند.

غیرفعال کردن انیمیشن‌های ویندوز

این طرفند بیشتر جنبه بصری دارد تا افزایش عملکرد. ویندوز انبوهی از انیمیشن های ریز و درشتی دارد که شاید هیچوقت به آن‌ها دقت هم نکرده‌اید، (مانند انیمیشن کوچک سازی و به حداکثر رساندن سایز پنجره برنامه ها).

وقتی انیمیشن را می‌بینید، احساس می‌کنید چیزی در حال رخ دادن است ) فرآیند اجرای انیمیشن زمان‌بر است، پس وقتی انیمیشن‌ها را غیرفعال کنیم به نظر می‌رسد که این عمل فورا اتفاق می‌افتد. شما تغییری در عملکرد در سطح استفاده از CPU یا هر چیز دیگری مشاهده نخواهید کرد، اما رایانه شما حس سرعت بیشتری را به کاربر القا می‌کند.

حافظه را بررسی کنید

درست مانند زمانی که گوشی شما پر از برنامه و عکس است و کمی کند عمل می کند، ویندوز هم همین شرایط را دارد. ویندوز به مقدار مشخصی فضای خالی برای عملیات روزانه، ذخیره فایل ها و غیره نیاز دارد. پس بهتر است فضای ذخیره‌سازی کامپیوتر خود را همیشه بررسی کنید. برای این کار می‌توانید از نرم افزار های مانند CCleaner استفاده کنید. البته این نکته را مورد توجه قرار دهید که استفاده از حافظه‌های SSD بجای HDD در افزایش سرعت ویندوز به شدت تأثیر گذار است.

حذف برنامه های بدون استفاده

پاک کردن برنامه های که از آن‌ها استفاده نمی‌کنید. باعث می‌شود تسک های غیر ضروری این برنامه‌ها که به صورت پیشفرض در پس زمینه درحال اجرا هستند و پردازنده‌ شما را درگیر می‌کنند به اتمام برسند.

اسکن بدافزارها

ویروس‌ها و بدافزارهای قدیمی معمولاً تأثیر چشمگیری بر روی سرعت و عملکرد ویندوز شما دارند. این موارد با اشغال منابع شما سرعت ویندوز را به شدت کاهش می‌دهند.

کار تمام است! شما با انجام همین چند ترفند ساده موفق به افزایش سرعت ویندوز خود خواهید شد.


آموزش‌های بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا