موبایلشیائومی

آپدیت؛ مسدود شدن گوشی‌ های شیائومی در ایران، ماجرا چیست؟

به تازگی شرکت شیائومی شروع به مسدود کردن گوشی‌های خود در برخی از مناطق تحریم شده مطابق با سیاست صادرات کرده است.

به نظر می‌رسد شرکت شیائومی، سازنده گوشی‌های هوشمند و لوازم الکترونیکی خانگی، استفاده از تلفن‌های هوشمند خود را در مناطق خاصی از جهان ممنوع کرده است. این به این معنی است که شیائومی گوشی‌های که به طور غیرقانونی به برخی از کشورهای تحریم شده منتقل شده‌اند را مسدود می‌کند.

مسدود شدن گوشی‌ های شیائومی در ایران

کشورهای تحریم شده ممنوعه شامل سوریه، کوبا، ایران، سودان، کریمه و کره شمالی است. فروشندگان غیرمجاز، گوشی‌های هوشمند شیائومی را برای فروش به این کشورهای تحریم شده منتقل می‌کنند. هنوز مشخص نیست که چگونه کشور‌های محدود شده تعیین شده‌اند، زیرا شیائومی هنوز در برخی مناطق حضور رسمی ندارد.

این موضوع چندین کاربر را نیز در کشور‌های ذکر شده تحت تأثیر قرار داده است زیرا گوشی آن‌ها پس از چند روز استفاده قفل شده است. کاربران کشور‌های ذکر شده ممکن است اعلانی مبنی بر اینکه سیاست شیائومی اجازه فروش یا ارائه محصولات خود در کشور‌ تحریم شده آن‌ها را نمی‌دهد دریافت کنند.

مشخص نیست که آیا مسدود شدن گوشی‌‌های شیائومی روی گوشی های قدیمی تاثیر می‌گذارد یا فقط برای گوشی‌های جدید این شرکت صادق است. به هرحال هنوز گزارشی مبنی بر مسدود شدن مسدود شدن گوشی‌ های شیائومی در ایران دریافت نشده، اما اگر شما نیز از گوشی‌های شیائومی استفاده می‌کنید، بهتر است هرچه سریع‌تر ریجن یا منطقه گوشی را از ایران به کشور دیگری تغییر دهید.

آپدیت؛ ۱۴۰۰/۰۶/۲۰

از آنجایی که تا این لحظه شرکت شیائومی هنوز هیچ واکنشی نسبت به خبر مسدود شدن گوشی‌های خود در ایران نشان نداده و خبر‌های منتشر شده همگی از طریق منابع غیر رسمی منتشر شده، به طور قطع نمی‌توان گفت که گوشی‌های شیائومی صدرصد در ایران نیز مسدود می‌شوند یا اینکه نمی‌شوند. زیرا تا این لحظه هنوز خبری مبنی بر مسدود شدن گوشی‌های این برند در ایران منتشر نشده و تمام گزارش‌ها تا کنون از کشور کوبا بوده است.

در هرحال باید منتظر بمانیم و ببینیم شرایط چگونه رقم خواهد خورد. ما در آی تی ورا سعی می‌کنیم تمام اخبار مرتبط با این موضوع را پیگیری و منتشر کنیم، پس با ما همراه باشید.

برای مطلع شدن از خبرهای مربوط به مسدود شدن گوشی‌ های شیائومی در ایران و راهکار رفع آن، می‌توانید در کانال ما به آدرس @ITVERA عضو شوید.


منبع: XDA

نوشته های مشابه

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا