اپلآیفون

طراحی آیفون 14 پرو مکس لو رفت

به تازگی رندرهای پرچمدار سال 2022 اپل یعنی آیفون 14 پرو مکس منتشر شده که شکل ظاهری احتمالی آن را نشان می‌دهد.

هفته آینده، 23 شهریور، اپل مراسمی بزرگ برای رونمایی از خانواده آیفون 13 برگزار می‌کند. علیرغم نحس بودن عدد 13 در بعضی مناطق، تقریبا مطمن هستیم که اپل از این عدد در گوشی‌های بعدی خود استفاده خواهد کرد.

این بدان معناست که سال آینده ما سری iPhone 14 را خواهیم داشت و امروز اولین رندرهای طراحی آیفون 14 پرو مکس منتشر شده است. شوخی نمی‌کنیم و این اشتباه تایپی نیست. آری واقعا دنیای عجیبی است که ما در آن زندگی می‌کنیم!

طراحی آیفون 14 پرو مکس

همانطور که می‌بینید، طراحی آیفون 14 پرو مکس به طور کلی تفاوت چندانی با گوشی‌های حال حاضر آیفون ندارد. اما دو عنصر نسبتاً شوکه کننده به چشم می‌خورد. بریدگی یا همان ناچ به طور کامل از بین رفته است و اکنون با یک دوربین سلفی پانچ‌هول جایگزین شده است. همچنین دوربین‌های پشت هم سطح با قاب پشتی گوشی تعبیه شده‌اند هیچ بر آمدگی دوربین‌های پشتی را احاطه نکرده است.

ظاهراً حذف شدن ناچ این بدان معنا نیست که Face ID نیز از بین رفته است. منبع منتشر کننده این تصاویر ادعا می‌کند که بقیه سنسورها در زیر صفحه تعبیه خواهند شد. به نوعی مانند دوربین‌های سلفی زیر نمایشگر که در گوشی‌های اندروید مشاهده می‌کنیم. به نظر نمی‌رسد که این موضوع باورنکردنی به نظر برسد، اما هنوز زود است که بخواهیم پیش داوری کنیم زیرا ممکن است تمام این موارد دست‌خوش تغییرات شوند.

طراحی نمایش داده شده در تصاویر بسیار شبیه به آیفون 4 است، بنابراین طرفداران آیفون 4 قطعاً خوشحال خواهند شد. از طرف دیگر ، پورت پایین هنوز Lightning است، بنابراین طرفداران USB-C بار دیگر ناامید می‌شوند!

رندرهای طراحی آیفون 14 پرو مکس در واقع از طرف خود اپل فاش نشده و توسط یک هنرمند بر اساس طرح و اطلاعات ارائه شده توسط منابع ناشناس ایجاد شده است. توجه داشته باشید هیچ اطلاعاتی در مورد آنچه در آیفون 14 پرو مکس وجود دارد، در حال حاضر فاش نشده است.

اما شایعات گذشته اشاره به بهره‌گیری از صفحه نمایش 6.7 اینچی و دوربین اصلی 48 مگاپیکسلی در این گوشی دارند. با توجه به این واقعیت که‌ تقریباً یک سال تا معرفی رسمی آیفون 14 پرو مکس فاصله داریم، نباید این اطلاعات را قطعی تلقی کنیم.


منبع: GSMARENA

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا