آموزش

اعلام نام شخص تماس گیرنده در اندروید

ممکن است برای شما هم پیش آمده باشد که به هر دلیلی در مواقع زنگ خوردن گوشی نتوانید به صفحه نمایش گوشی نگاه کنید و نام شخص تماس گیرنده را ببینید. اما خوشبختانه برنامه Google Phone قابلیت کاربردی برای اعلام نام شخص تماس گیرنده دارد که این مشکل را به راحتی رفع می‌کند.

کی داره بهم زنگ میزنه؟ این سوالی است که است زمان زنگ خوردن گوشی پیش می‌آید. شما به راحتی می‌توانید با نگاه کردن به صفحه نمایش گوشی خود متوجه شوید چه کسی با شما تماس گرفته است. اما اگر نتوانید به صفحه نمایش نگاه کنید چاره چیست؟

خوشبختانه برنامه Google Phone دارای ویژگی است به نام “اعلام نام شخص تماس گیرنده” که وقتی شما آن را فعال کنید، گوشی‌ شما نام شخص تماس گیرنده را از طریق اسپیکر پخش می‌کند. برنامه “Phone by Google” روی گوشی های پیکسل، وان پلاس، برخی گوشی‌های سامسونگ و شیائومی از پیش نصب شده است. اما اگر گوشی شما فاقد این برنامه است می‌توانید آن را از Play Store، از طریق این لینک روی گوشی خود نصب کنید. در ادامه به نحوه اعلام نام شخص تماس گیرنده در اندروید خواهیم پرداخت.

اعلام نام شخص تماس گیرنده در اندروید

برای شروع اگر گوشی شما به طور پیشرفض فاقد برنامه Google Phone است و آن را خودتان نصب کرده‌اید، باید آن را به عنوان برنامه پیشفرض تماس گوشی خود تنظیم کنید.

فرآیند تنظیم Google Phone به عنوان برنامه تماس پیشرفض بسته به گوشی‌شما ممکن است متفاوت باشد است، اما در حالت کلی باید به مسیر، تنظیمات> برنامه‌ها> برنامه‌های پیش فرض> گوشی مراجعه کنید.

پس از قرار دادن Google Phone به عنوان برنامه تماس پیشرفض، آن را باز کنید. سپس روی نماد سه نقطه در گوشه بالا سمت راست برنامه ضربه بزنید.

اکنون، گزینه “Setting” را از زبانه باز شده انتخاب کنید.

بعد از باز شدن بخش Setting گزینه “Caller ID Announcement” را از انتهای لیست انتخاب کنید.

سپس بر روی “Announce Caller ID” ضربه بزنید.

در این قسمت پنجره باز شده به شما سه انتخاب می‌دهد که با توجه به نیازتان باید یکی از آن‌ها را انتخاب کنید.

  • Always
    اعلام نام شخص تماس گیرنده
  • Only when using a headset
    اعلام نام شخص تماس گیرنده در صورتی‌که هدست یا هندزفری به گوشی متصل است.
  • Never
    عدم اعلام شخص تماس گیرنده

کار تمام است! با انتخاب گزینه Always در هنگام زنگ خوردن گوشی نام شخص تماس گیرنده از طریق اسپیکر پخش می‌شود.


آموزش‌های بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا