آموزش

نحوه اجرای دو برنامه به صورت هم زمان در اندروید

یکی از قابلیت‌های کلیدی که طی چند سال گذشته به سیستم عامل اندروید اضافه شده استفاده از دو برنامه به صورت هم زمان است که اکثر کاربران از آن استفاده نمی‌کنند یا بی اطلاع هستند.

تلفن‌های هوشمند اندرویدی به طور رسمی از نسخه 7 اندروید به ابزارهای مهمی برای استفاده همزمان از دو برنامه مجهز شدند. و حالا پس از گذشت سال‌ها از عرضه اولیه این ویژگی، همه گوشی‌های اندرویدی از قابلیت اجرای دو برنامه‌ها در کنار یکدیگر پشتیبانی می‌کنند. مانند بسیاری از موارد در دنیای اندروید، این قابلیت نیز بسته به نسخه سیستم عامل و سازنده تلفن شما ممکن است کمی متفاوت به نظر برسد. اما به طور کلی استفاده از آن در همه برندها یکسان است. در ادامه به نحوه اجرای دو برنامه به صورت هم زمان در اندروید خواهیم پرداخت.

اجرای دو برنامه به صورت هم زمان در اندروید

برای اجرای دو برنامه به صورت هم زمان در اندروید نیازی به فعالسازی هیچ چیزی ندارید. اولین قدم باز کردن منوی Recents است. این صفحه‌ای است که لیست برنامه های که اخیراً باز شده را نشان می‌دهد. در برخی از گوشی‌ها “Overview” یا “Multitasking” نیز نامیده می‌شود.

اگر از نمای تمام صفحه و ژشت‌های حرکتی استفاده می‌کنید باید انگشت خود را از پایین صفحه به بالا بکشید و برای یک ثانیه انگشت خود را در مرکز صفحه نمایش نگهدارید. اگر از نوار ناوبری سه دکمه استفاده می‌کنید، روی دکمه Recents ضربه بزنید.

در مرحله بعد، برنامه‌ای را که می‌خواهید در نیمه بالای صفحه نمایش قرار دهید پیدا کنید. روی نماد برنامه در بالای پنجره پیش نمایش ضربه بزنید.

سپس گزینه “Split Screen” را از منو باز شده انتخاب کنید. این گزینه در برخی گوشی‌ها با نام “Open in Split Screen View” نیز شناخته می‌شود.

اکنون برنامه مورد نظر به بالای صفحه منتقل می‌شود و نصف صفحه نمایش را اشغال می‌کند. برنامه‌های اخیر نیز در نیمه پایین صفحه نمایش ظاهر می‌شوند که می‌توانید یکی از برنامه ها را برای قرار دادن در نیمه پایینی صفحه نمایش انتخاب کنید.

 همچنین شما می‌توانید. با کشیدن نشانگر مشخص شده در تصویر سایز هرکدام از برنامه ها را تغییر دهید.

برای خارج شدن از این حالت نیز باید نشانگر تغییر سایز را تا انتها به سمت بالا یا پایین صفحه نمایش بکشید. قابل ذکر است برخی از برنامه‌ها مانند اینستاگرام ممکن است از این حالت پشتیبانی نکنند.

کار تمام است! به همین راحتی می‌توانید از دو برنامه به صورت هم زمان در گوشی اندروید خود استفاده کنید.


آموزش‌های بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا