آموزشویندوز

نحوه نصب برنامه های اندروید در ویندوز 11

موضوع اجرای برنامه‌های اندروید در سیستم عامل ویندوز، از زمان معرفی ویندوز 10 وجود داشت، اما سرانجام مایکروسافت این قابلیت را در ویندوز 11 قرار داد.

رویای اجرای برنامه‌های اندروید روی رایانه شخصی‌تان سرانجام با ویندوز 11 محقق شده. خوشحالیم بگوییم مایکروسافت پتانسیل زیادی برای این ویژگی هیجان‌انگیز ایجاد کرده است. پس با ما همراه باشید تا نحوه نصب برنامه های اندروید در ویندوز 11 را برای شما بیان کنیم.

برای نصب برنامه های اندروید در ویندوز 11 به چه چیزی نیاز داریم؟

برنامه اجرای اپلیکیشن‌ های اندروید در ویندوز 11 از اکتبر 2021 درحالت بتا قرار دارد و برای استفاده از این ویژگی نیاز به پیش‌نیازهای است.

اول از همه، باید در کانال بتا Windows Insider، بیلد 2200.282 یا بالاتر باشید.

دوم اینکه باید مجازی سازی سخت افزار در کامپیوتر ویندوز 11 شما فعال باشد. ویندوز 11 اساساً اندروید را در یک ماشین مجازی اجرا می‌کند، به همین دلیل این امر ضروری است. می‌توانید با رفتن به برگه “Performance” در Task Manager بررسی کنید که آیا رایانه شخصی شما مجازی سازی را فعال کرده است یا خیر. (برای باز کردن Task Manager می توانید Ctrl+Shift+Esc را فشار دهید.)

اگر مجازی‌سازی سخت‌افزار فعال نیست، باید Intel VT-X را در UEFI (BIOS) کامپیوترتان فعال کنید. اگر سیستم شما دارای تراشه AMD است، در صفحه تنظیمات بایوس UEFI به دنبال AMD-V بگردید.

در مرحله بعد، مطمئن شوید که آخرین نسخه فروشگاه مایکروسافت را نصب دارید. برای اینکار فروشگاه مایکروسافت را باز کنید و همه برنامه‌ها را در صفحه «library» به‌روزرسانی کنید. شما به نسخه 22110.1402.6.0 مایکروسافت استور نیاز دارید.

زمانی‌که همه این موارد را بررسی کردید، آماده ادامه دادن هستید! اگر  به‌روزرسانی‌هایی را نصب کرده‌اید، توصیه می‌شود که قبل از ادامه کار، رایانه خود را مجدداً راه‌اندازی کنید.

نحوه نصب برنامه های اندروید در ویندوز 11

اولین کاری که برای اجرای برنامه‌ های اندروید روی ویندوز 11 باید انجام دهید باز کردن فروشگاه مایکروسافت است. اگر قبلاً به نوار وظیفه پین نشده است، منوی Start را باز کرده و “Microsoft Store” را تایپ کنید.

در فروشگاه، «Amazon Appstore» را جستجو کنید و آن را نصب کنید.

سپس یک پیغام پاپ آپ ظاهر می‌شود و شما را در مراحل راه اندازی راهنمایی می‌کند. روی گزینه «setup» کلیک کنید و مراحل را برای دانلود Appstore ادامه دهید. آخرین مرحله این است که رایانه شخصی خود را “Restart” کنید.

ممکن است پس از راه اندازی مجدد، فروشگاه Appstore آمازون به طور خودکار باز شود. اگر نه، می‌توانید آن را در فهرست برنامه‌های START پیدا کنید.

پس از بازکردن اپ استور آمازون اولین کاری که باید انجام دهید این است که وارد حساب آمازون خود شوید یا یک حساب کاربری ایجاد کنید.

هنگامی که وارد شوید، درست مانند سایر اپ استور‌ها کار می‌کند. می‌توانید پیشنهادها را مرور کنید یا چیزی را جستجو کنید. در هر صورت، یک برنامه را برای نصب انتخاب کنید.

در صفحه اطلاعات برنامه روی “نصب” کلیک کنید.

برنامه مورد نظر شما دانلود و سپس نصب می‌شود. زمانی‌که فرایند دانلود و نصب تمام شد، می‌توانید روی «Open» کلیک کنید.

کار تمام است! شما فرایند نصب برنامه های اندروید در ویندوز 11را به درستی انجام دادید! برنامه‌های اندروید را می‌توان درست مانند برنامه‌های ویندوز در منوی استارت پیدا کرد. حتی می‌توان آن‌ها را مانند برنامه های معمولی به نوار وظیفه پین کرد.


آموزش‌های بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا