سامسونگسخت افزارفناوری

حافظه‌ ذخیره سازی UFS 4.0 معرفی شد

سامسونگ حافظه‌ی ذخیره‌سازی UFS 4.0 را با سرعت‌ بالاتر و راندمان انرژی بهتر معرفی کرد.

در حالی که ظرفیت ذخیره سازی یک گوشی هوشمند یکی از مهم ترین نقاط فروش برای مصرف کننده است، نوع حافظه ذخیره سازی اغلب نادیده گرفته می‌شود. اکثر گوشی‌های هوشمند اندرویدی (و بسیاری از لوازم الکترونیکی) از حافظه‌های UFS استفاده می‌کنند و اکثر پرچمداران امروزی از نسخه 3.0 یا 3.1 حافظه UFS استفاده می‌کنند.

حافظه‌ ذخیره سازی UFS 4.0

روز سه شنبه، سامسونگ نسخه 4.0 حافظه UFS را با نام UFS 4.0 معرفی کرد که از حافظه نسل 7 V-NAND سامسونگ و کنترلر اختصاصی با سرعت خواندن متوالی تا 4200 مگابایت بر ثانیه و سرعت نوشتن متوالی تا 2800 مگابایت بر ثانیه استفاده می‌کند. فناوری ذخیره سازی جدید همچنین 46 درصد بهبود بازدهی انرژی را در سرعت خواندن متوالی نسبت به نسل قبلی ارائه می‌دهد.

BREAKING: Samsung has developed the industry’s highest performing Universal Flash Storage (UFS) 4.0 storage solution, which has received JEDEC® board of director approval. What is UFS 4.0 and what does it mean for the future of storage? Read on to learn more. pic.twitter.com/4Wxdu0J2PD

— Samsung Semiconductor (@SamsungDSGlobal) May 3, 2022

حافظه‌ ذخیره سازی UFS 4.0 تا 23.2 گیگابیت بر ثانیه در هر خط را پشتیبانی می‌کند که نسبت به UFS 3.1 دو برابر شده است. سامسونگ به این مقدار می‌بالد چرا که حالا «پهنای باند برای گوشی‌های هوشمند 5G که به پردازش داده‌های زیادی نیاز دارند عالی است» همچنین سامسونگ انتظار دارد شاهد استفاده از این فناوری در برنامه‌های کاربردی VR، AR و خودرو باشیم.

حافظه‌ ذخیره سازی UFS 4.0 جدید سامسونگ را می‌توان به گونه‌ای پیکربندی کرد که تا 1 ترابایت فضای ذخیره‌سازی را پشتیبانی کند، بنابراین امیدواریم این به این معنی باشد که شاهد گوشی‌های هوشمند بیشتری با ظرفیت‌های 512 گیگابایت و 1 ترابایت باشیم.

سامسونگ انتظار دارد تولید انبوه حافظه‌ ذخیره سازی UFS 4.0 در سه ماهه سوم امسال آغاز شود، بنابراین می توانیم انتظار داشته باشیم که گوشی‌های هوشمند از فناوری جدید سامسونگ استفاده کنند، گوشی‌های مانند گلکسی S23 و…


منبع: GSMARENA

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا