فناوریوب و اینترنت

کاربران اینترنت اکنون می‌توانند داده‌های شخصی خود از نتایج جستجوی گوگل حذف کنند

تغییر در سیاست حفظ حریم خصوصی گوگل باعث شده است که این شرکت گزینه‌ای را برای کاربران ایجاد کند تا داده‌های شخصی خود را از نتایج جستجو حذف کنند. کاربران اکنون می توانند درخواست کنند که شماره تلفن، آدرس ایمیل و سایر اطلاعات شناسایی شخصی (PII) آن‌ها از نتایج موتور جستجو حذف شود.

خط مشی جدید حفظ حریم خصوصی Google با هدف محدود کردن فعالیت‌های مخربی است که اطلاعات حساس را برای آسیب رساندن به افراد غیرقابل سوء استفاده می‌کنند. برخی از تلاش های مخرب مانند PII که می‌تواند برای آن‌ها استفاده شود شامل سرقت هویت، تعقیب و احتمالاً کلاهبرداری مالی است.

قبلاً، کاربران می‌توانستند از Google بخواهند که داده‌های شخصی را از نتایج جستجو حذف کند، اگرچه این به شماره شناسایی، اطلاعات بانکی، عکس‌های امضای شما و سوابق پزشکی محدود می‌شد. بخش ایمنی در فروشگاه Google Play یکی دیگر از اقدامات امنیتی بود که توسط گوگل انجام شد. بنابراین، معیار فعلی، پوشش داده‌های مربوط به حریم خصوصی و شخصی را که می‌توان از نمایش در نتایج جستجو محافظت کرد، گسترش می‌دهد.

به غیر از آدرس‌های فیزیکی، آدرس‌های ایمیل و شماره تلفن، همچنین کاربران می‌توانند از دسترسی اعتبار ورود به سیستم خود جلوگیری کنند تا محافظت خود را در برابر هکرها افزایش دهند.

کاربران می‌توانند به صفحه پشتیبانی Google دسترسی داشته باشند تا شروع به ثبت URL های حاوی PII خود کنند که در نتایج جستجو نمایش داده نشوند. هر کاربر می‌تواند حداکثر 1000 وب سایت را برای این منظور ثبت کند. روند حذف مستلزم بررسی دقیق توسط Google است. در صورت قبول درخواست، گوگل URL حاوی اطلاعات شخصی حساس را از همه نتایج جستجو حذف خواهد کرد.


منبع: GSMARENA

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا