فناوریاندرویدسیستم عامل

اندروید 13 ممکن است دو اتصال اپراتور را در یک eSIM مجاز کند

به تازگی خبری منتشر شده که نشان می‌دهد گوگل درحال کار بر روی ویژگی است که توسط آن می‌توان دو اپراتور را در یک eSIM فعال کرد.

به گفته اسپر، گوگل در حال کار بر روی یک ویژگی در اندروید 13 است که به طور بالقوه برای افرادی که از دو سیم کارت در یک گوشی استفاده می‌کنند، بازی را تغییر می‌دهد. و شاید فضای بیشتری برای استفاده سازندگان گوشی های هوشمند دردسترس قرار دهد.

غول جستجو از طریق قابلیتی به نام چندین پروفایل فعال (MEP)، می‌خواهد دو نمایه اپراتور را به یک eSIM اختصاص دهد که به راحتی بتوان بین شبکه‌ها جابجا شد. گزارش شده است که گوگل توسعه این ویژگی جدید را بر اساس پتنت ثبت شده در سال 2020 شروع کرده است که در آن رابط سیم کارت موجود به دو اتصال دیجیتال تقسیم شده است. در گذشته گزارش هایی منتشر شده بود که گوگل در حال آزمایش این ویژگی بر روی یک سخت افزار مهندسی Pixel است.

به نوبه خود، این ویژگی می‌تواند به سازندگان اجازه دهد تا از شر اسلات سیم کارت خلاص شوند و فضایی برای سخت افزار اضافی باقی بگذارند. می‌توانیم شاهد بازگشت کارت‌های microSD یا باتری‌های کمی بزرگ‌تر باشیم.

اگرچه منبع این خبر معتقد است که این ویژگی با اندروید 13 آغاز خواهد شد، اما در واقع به صورت اختصاصی برای اندروید نیست. این بدان معنی است که می‌توان آن را روی iOS و حتی ویندوز پیاده سازی کرد.


منبع: GSMARENA

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا