نرم افزاربرنامه های کاربردیسیستم عامل

کروم 100 و کروم او اس 100 با چندین ویژگی جدید عرضه شدند

گوگل سرانجام نسخه 100 مرورگر کروم و سیستم عامل کروم او اس را با ویژگی‌های جدید معرفی کرد.

بعد از اینکه برای اولین بار در ژانویه امسال در کروم Canary منتشر شد، نسخه 100 این مرورگر اکنون به مرحله پایدار رسیده است و برای اولین بار نسخه آن سه رقمی شده است. کروم 100 اکنون برای اندروید، iOS، macOS و ویندوز منتشر شده. قابل توجه ترین تغییری که با به روزرسانی کروم مشاهده می‌کنید آیکون chrome 100 است که گوگل می‌گوید برای مطابقت با نمادهای سیستم در پلتفرم‌های مختلف تنظیم شده است که شیب ملایم در ویندوز، ظاهری سه بعدی در macOS و طراحی صاف تر در سیستم عامل کروم به دست می‌آورد. در مجموع، لوگوی جدید سرزنده تر به نظر می‌رسد.

ویژگی‌های دیگر کروم 100

همچنین کروم 100 یک API قرار دادن پنجره چند صفحه‌ای جدید را ارائه می‌کند که اجازه می‌دهد پنجره‌های خاصی روی مانیتورهای خاصی نمایش داده شوند، که برای کسانی که اغلب از چندین مانیتور استفاده می‌کنند مفید است. گوگل به دلیل به روز رسانی سیستم عامل کروم به صورت مترادف با مرورگر کروم خود شناخته شده است.

بنابراین سیستم عامل کروم نیز به نسخه 100 رسیده است. تغییرات آن شامل یک راه‌انداز جدید است که دیگر کل صفحه را اشغال نمی‌کند، بهبودهای جستجو، امکان ویرایش متن با استفاده از صدای کاربر و موارد دیگر از تغییرات این نسخه هستند.


منبع: gizmochina

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا