سخت افزارفناوری

پتنت اپل برای تولید مک بوک با بدنه مشکی مات

اپل حق اختراع تولید محصول با رنگ بدنه مشکی مات را به ثبت رساند

محصولات با طراحی و بدنه مشکی همیشه برای کاربران جذاب بوده است؛ این یکی از آرزوهای دیرینه کاربران برخی محصولات Apple هم بوده است اما حالا خبر از پتنت جدید این کمپانی برای تولید مک بوک مشکی به گوش رسیده است! اپل که پیشتر طی یک رویداد از پردازنده قدرتمند M1 رونمایی کرد، حالا تلاش خود را برروی ظاهر جدید محصولاتش متمرکز کرده است.

اپل در این رابطه گفته است که به دست آوردن رنگ مشکی خالص به جای خاکستری مشکی، واقعا کار سختی است:

تولید یک محصول قابل حمل مانند مک بوک، معمولا در رنگ‌های متنوعی تولید می‌شد تا متشریان را جذب خود کند اما الان برای دستیابی به رنگ خاصی مثل مشکی مات، کار سختی است.

پیش از این دیگر تولیدکنندگان، تلاش‌های چندان موفقی در به دست آوردن رنگ مشکی خالص بر روی فلز نکرده‌اند در حالی که تنها نتایج حاصل شده، رنگ خاکستری تیره بوده است. در صورتی که اگر رنگ مشکی بر روی فلز عادی پیاده شود، مشکل بازتاب بسیار زیاد نور مرئی پدیدار می‌شود.

فلز مشکی، بسیار براق بوده و همین موضوع بازتاب نور را افزایش می‌دهد.

البته که ثبت اختراع جدید Apple، چند نکته مخفی دارد:

در صورت استفاده از فلز آنودایز شده مشکی، نور در حفره‌هایی که بر روی سطح فلز وجود دارد، جذب و حبس می‌شود و تقریبا از بازتاب تمام نور مرئی جلوگیری می‌کند. بدین شکل با محصولی با بدنه مشکی مات رو به رو هستیم.

Apple پیش از این هم پتنت‌های خلاقانه زیادی را به ثبت رسانده است که هیچگاه به محصول نهایی منجر نشده است اما بی‌شک کاربران از یک مک بوک مشکی و یا سفید مات، استقبال زیادی می‌کنند.

البته برخی شرکت‌ها مانند ColorWare، برچسب رنگ مشکی را برای مک بوک ارائه می‌کنند اما همانند توصیف اپل، رنگ این برچسب بیشتر به خاکستری تیره متمایل است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا