اوپوبدون دسته بندیموبایل

پتنت اوپو در رابطه با ماژول دوربین جدا شونده را ببینید

اوپو به تازگی پتنتی را ثبت کرده است که به استفاده از ماژول دوربین جدا شونده در گوشی‌های آینده این شرکت اشاره دارد.

سازندگان تلفن همراه همواره به دنبال راه‌هایی برای کاهش حاشیه‌ها و پنهان کردن دوربین سلفی بوده‌اند. این تلاش‌ها نهایتا منجر به پدید آمدن دوربین پاپ-آپ و چرخان شد. برخی شرکت‌ها حتی پا از این نیز فراتر گذاشتند و به دنبال مخفی کردن دوربین سلفی در زیر نمایشگر هستند. اما اوپو ممکن است از روش دیگری برای اینکار استفاده کند: قرار دادن دوربین در دستان شما !

هر آنچه که از پتنت جدید اوپو می‌دانیم

بر اساس گزارش منتشر شده توسط رسانه 91mobile، اوپو به تازگی پتنتی را ثبت کرده است که در آن به یک ماژول با قابلیت جدا شدن از گوشی اشاره شده. چنین ویژگی‌ای باعث می‌شود شما برای ثبت عکس‌ سلفی بتوانید ماژول دوربین را جدا کرده و آن را جلوی خود قرار دهید. البته ویوو نیز مدتی پیش چنین ایده‌ای را به شکلی متفاوت مطرح کرده بود و اتفاقا توانست به سبب آن برنده جایزه Red Dot Design بشود.

اوپو

در این گزارش گفته شده که ماژول دوربین به وسیله پورت UCB-C، وای‌فای و NFC به گوشی متصل خواهد شد و انرژی آن نیز از طریق یک باتری لیتیوم یونی تامین می‌شود. نکته مثبتی که در این طرح وجود دارد (قابل تعویض بودن ماژول دوربین)، این است که امکان ارتقای دوربین بدون تعویض گوشی نیز وجود خواهد داشت.

البته توجه داشته باشید که این تنها یک حق ثبت اختراع است، نه یک ویژگی تبلیغاتی برای ارائه محصول مشخصی. اوپو شرکتی است که ایده‌های بسیار عجیبی را ارائه می‌کند و حتی تعدادی از آنها را نیز به دنیای واقعی می‌آورد، اما کمتر مدلی از آنها به صورت تجاری وارد بازار می‌شوند، به عنوان مثال می‌توان به گوشی رول شدنی این شرکت اشاره کرد که در جریان کنفرانس OPPO INNO DAY 2020 رونمایی شد اما فعلا هیچ برنامه‌ای برای عرضه آن در بازار وجود ندارد.

منبع: engadget

– بیشتر بخوانید: اطلاعات تازه‌ای درمورد اوپو Reno۵ Pro+ منتشر شد

نوشته های مشابه

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا