فناوری

پذیرش قوانین جدید حریم خصوصی واتساپ تا 15 مه تمدید شد.

واتساپ با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد تغییرات شرایط استفاده فقط مختص افرادی است که از حساب "بیزنیس" واتساپ استفاده می‌کنند.

واتساپ اعلام کرده است که تاریخ پذیرش شرایط و ضوابط جدید خود را تا 15 مه تمدید می‌کند. تاریخ قبلی برای 8 فوریه بود. این شرکت می‌گوید این به دلیل همه سردرگمی ها و اطلاعات غلط در مورد قوانین جدید حریم خصوصی واتساپ است. و آن‌ها می‌خواهند از زمان استفاده کنند تا اطلاعات غلط مربوط به نحوه حفظ حریم خصوصی و امنیت در واتس اپ را پاک کنند.

اوایل این ماه پیغام قوانین جدید حریم خصوصی واتساپ برای کابران این اپلیکیشن را منتشر شد. پیغام مورد نظر از کابران می‌خواست تا بر روی گزینه پذیرفتن شرایط کلیک کنند و شرایط را بپذیرند. در غیر اینصورت از تاریخ 8 فوریه 2021 قادر به استفاده از این سرویس نیستند.

قوانین جدید حریم خصوصی واتساپ

قوانین جدید حریم خصوصی واتساپ

این باعث ایجاد وحشت گسترده در بین کاربران شد و بسیاری تصمیم گرفتند به تلگرام و سیگنال روی بیاورند. بسیاری از آن‌ها توسط اطلاعات غلط تصمیم به کوچ به اپلیکیشن های دیگر گرفتند، زیرا به نظر می‌رسد تعداد کمی از مردم تغییرات سیاست جدید واتساپ را خوانده‌اند.

همانطور که WhatsApp از زمان اعلام سیاست جدید بارها و بارها گفته است، تغییرات جدید فقط کسانی را تحت تأثیر قرار می‌دهد که با حساب های WhatsApp Business در این سرویس فعالیت می‌کنند. این حساب های تجاری اکنون می‌توانند از سرویس های میزبانی فیس بوک برای مدیریت چت های WhatsApp خود، استفاده از ویژگی های تجاری مارک دار فیس بوک مانند فروشگاه ها و نمایش تبلیغات در فیس بوک برای ارسال پیام مستقیم در WhatsApp استفاده کنند. در هر یک از این موارد، در صورت تعامل با این مشاغل و تبلیغات آن‌ها، فیس بوک اکنون اطلاعاتی را در مورد ابن حساب ها جمع آوری می‌کند، مانند کلیک کردن روی هر تبلیغ در فیس بوک.

از همه کسانی که باما تماس گرفتند متشکرم ما همچنان در تلاش هستیم تا با برقراری ارتباط مستقیم با کاربران WhatsApp، در برابر هرگونه سردرگمی مقابله کنیم. حساب هیچ کس در 8 فوریه حذف نخواهد شد و ما برنامه های تجاری خود را تا بعد از ماه مه تمدید کرده ایم- https://t.co/H3DeSS0QfO

واتساپ می‌گوید این سیاست جدید هیچ تغییری در مورد پیام رسانی کاربران یا تماس با کاربران یا گروه های دیگر ایجاد نمی کند، زیرا این شرایط تغییر نکرده‌اند. پیام ها و تماس های شما همچنان رمزگذاری می‌شوند و پیام های شما در سرورهای فیس بوک ذخیره نمی شوند. این طور نیست که WhatsApp هیچ داده ای را با فیس بوک به اشتراک نمی گذارد. فقط این است که مقدار داده به اشتراک گذاشته شده با این به روزرسانی تغییر نمی‌کند. اصولاً اگر قبلاً مشکلی برای شما نبود، الان هم نباید این مشکل را داشته باشد.

البته، اکثر مردم حتی نمی دانند که WhatsApp متعلق به فیس بوک است، چه رسد به اینکه آن‌ها داده ها را با آنها به اشتراک بگذارند، بنابراین جای تعجب نیست که وقتی پیغام تغییر شرایط استفاده واتساپ نمایش داده شد، اکثر افراد وحشت زده می‌شوند و اساساً به همه می‌گویند که باید شروع به اشتراک گذاری داده ها با Facebook یا استفاده از این سرویس را متوقف کنید. حتی برخی تصور می‌کنند که حساب های آنها پس از 8 فوریه پاک خواهد شد، که البته این اتفاق نمی‌افتد.

به هر حال، فیس بوک سیاست خود را تغییر نمی‌دهد. این شرکت تأکید کرده است که تغییراتقوانین جدید حریم خصوصی واتساپ فقط مربوط به افرادی است که با حساب‌های تجاری ارتباط برقرار می‌کنند و بر سایر کاربران تأثیر نمی گذارد.


منبع: GSMARENA

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا