فناوری

واتساپ اطلاعات کاربران را با فیس‌بوک به اشتراک می‌گذارد

به تازگی اطلاعیه‌ای با موضوع اشتراک گذاری اطلاعات کاربران با فیس‌بوک برای کاربران واتساپ به نمایش درآمده که عدم تایید آن موجب حذف حساب کاربری می‌شود.

واتساپ، پلت فرم پیام رسانی متعلق به فیس بوک، سیاست حفظ حریم خصوصی خود را به روز کرده است. این شرکت با انتشار اطلاعیه در واتساپ به همه کاربران اعلام کرده که داده های آن‌ها را با سایر شرکت های فیس‌بوک به اشتراک می‌گذارد. این در حالی است که این شرکت در ابتدای سال 2014 هنگام خرید واتساپ وعده داده بود که داده های کاربران این اپلیکیشن با محفوظ خواهند ماند.

کاربران تا 8 فوریه، فرصت دارند تا این قانون جدید واتساپ را قبول کنند وگرنه حساب آن‌ها حذف خواهد شد!

واتساپ تمام اطلاعات کاربران را با فیس‌بوک به اشتراک می‌گذارد

واتساپ چه اطلاعاتی را با فیسبوک به اشتراک می‌گذارد؟

برخی از اطلاعات واتساپ که با فیسبوک به اشتراک گذاشته خواهند شد عبارتنداز: داده های موقعیت جغرافیایی، آدرس های IP، مدل تلفن، سیستم عامل، میزان مصرف باتری، قدرت سیگنال، مرورگر، شبکه تلفن همراه، ISP، زبان، منطقه زمانی و حتی IMEI. همچنین اطلاعاتی در مورد نحوه ارسال پیام، تماس، تماس های گروه ها، وضعیت، عکس نمایه، آخرین باری که آنلاین بوده‌اید و ….

واتساپ حتی یک بخش جداگانه به نام “داده های معاملات و پرداخت ها” اضافه کرد که مشخص می‌کند این پلت فرم اطلاعات اضافی را حتی برای پرداخت های انجام شده از طریق برنامه پردازش می‌کند. این شرکت ادعا می‌کند هدف از این کار تجزیه و تحلیل است اطلاعات است.

نظر شما چیست آیا با این وجود مایل به ادامه‌ استفاده از واتساپ هستید؟


منبع: GSMARENA

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا