موبایلهواوی

آنر V40 از کایرین 9000 استفاده نخواهد کرد، گزینه جایگزین مدیاتک دایمنسیتی 1000 پلاس است.

قبلاً در اخبار خواندیم که قرار است آنر v40 با دو چیپست کایرین ۹۰۰۰ و دایمنسیتی ۱۰۰۰ پلاس به بازار عرضه شود، اما این‌طور که به نظر می‌رسد استفاده از کایرین ۹۰۰۰ منتفی است.

هواوی تایید کرده که بخش آنر را می‌فروشد، این موضوع بر محصولات عرضه شده این برند تأثیر خواهد گذاشت. Digital Chat Station افشاگر معروف اطلاعاتی را منتشر کرده که نشان می‌دهد آنر V40 از چیپست کایرین 9000 استفاده نخواهد کرد. آنر در دستگاه های گذشته خود یعنی آنر V30 و V30 Pro از تراشه کایرین 990‌، برترین تراشه HiSilicon در سال 2019 استفاده کرده است. اگر هواوی آنر را نمی‌فروخت در آنر V40 از چیپست پرچمدار HiSilicon’s استفاده می‌کرد.

هوآوی حتی در ساخت این تراشه برای خود نیز مشکل دارد، زیرا جنگ تجاری ایالات متحده و چین مانع ساخت تراشه توسط TSMC برای Huawei است. البته چند میلیون از این تراشه تولید شده اما همه آن ها به پرچمداران Huawei’s Mate 40 اختصاص دارد. بنابراین‌، آنر حتی اگر بخواهد نمی‌تواند از Kirin 9000 استفاده کند.

جایگزین احتمالی برای سری V40 چه می‌تواند باشد؟

طبق اطلاعات منتشر شده، آنر به سراغ چیپست مدیاتک دایمنسیتی 1000 پلاس خواهد رفت. البته مدیاتک در حال کار بر روی اولین چیپست 6 نانومتری خود یعنی MT6893 است، اما ممکن است این چیپست به موقع آماده نشود.

انتظار می‌رود آنر V40 از اواسط ماه دسامبر روانه بازار شود. شایعات قبلی ادعا می‌کردند که برخی از مدل ها واقعاً از Kirin 9000 استفاده می‌کنند، اما همان‌طور که گفتیم به نظر می‌رسد این برنامه تغییر کرده است. در قسمت نرم افزار نیز سری V40 قرار است با HarmonyOS عرضه شوند.

نکته عجیب ماجرا اینجاست که چطور وقتی‌که هوآوی آنر را فروخته این برند در پرچمداران خود از رابط کاربری هارمونی هواوی استفاده می‌کند.

منبع: GSMARENA

نوشته های مشابه

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا