موبایلال‌جی

ال‌جی دیگر گوشی‌های پایینرده خود را به صورت OEM تولید خواهد کرد

طبق گزارش رویترز، ال‌جی به منظور رقابت با رقابی چینی نظیر اوپو، گوشی‌های پایینرده خود را به صورت OEM تولید خواهد کرد.

خبرگزاری رویترز طی ارائه یک گزارش اعلام کرد که شرکت ال‌جی به منظور کاهش هزینه‌ ساخت گوشی‌های خود و به چالش کشیدن رقبای چینی نظیر اوپو و شیائومی، در حال سازماندهی مجدد بخش موبایل خود است.

به همین منظور، این شرکت قصد دارد تولید گوشی‌های میانرده و پایینرده خود را به تولید کنندگان چینی بسپارد، یعنی مشابه کاری که سامسونگ انجام می‌دهد و آنها را به صورت OEM تولید می‌کند. اتخاذ چنین تصمیمی باعث می‌شود که ال‌جی بتواند تمرکز اصلی خود را بر روی ساخت و تولید گوشی‌های رده بالا و با کیفیت معطوف کند.

عدم موفقیت ال‌جی به چه علتی است؟

ال‌جی

ال‌جی اخیرا با تولید گوشی‌های الجی ولوت و ال‌جی وینگ توانسته است درآمد مناسبی کسب کند، اما هنوز با فروشی که برای آن برنامه ریزی کرده فاصله نسبتاً زیادی دارد، این درصورتی‌ست که شیائومی به عنوان یکی از بزرگترین رقبای این شرکت توانسته از اپل به عنوان سومین تولید کننده برتر تلفن همراه پیشی بگیرد و رشد چشمگیری داشته باشد.

همانطور که رویترز خاطر نشان کرده، مشکل ال‌جی همچنان مسئله بازاریابی است. حتی اگر این شرکت بتواند به طور موثر هزینه‌ها و قیمت محصولات خود را به اندازه شرکت‌هایی نظیر اوپو کاهش دهد، به دلیل ذهنیت قبلی که برای خریداران ایجاد شده، باز هم قادر به غلبه بر آنها نخواهد بود.

ال‌جی احتمالا در آینده به تلفن‌های ابتکاری بیشتری نظیر ال‌جی وینگ نیاز خواهد داشت. درست است که قیمت چنین محصولاتی برای اکثر مردم در بازار‌های هدف ال‌جی بسیار دور از ذهن می‌باشد، اما این پرچمداران می‌توانند علاقه افراد را به گوشی‌های پایینرده این شرکت جلب کنند. اگر ال‌جی بتواند یک استراتژی درست را در پیش بگیرد، نهایتاً به مسیر سوددهی باز خواهد گشت.

– بیشتر بخوانید: ال‌جی پتنت یک لپ تاپ 17 اینچی با صفحه نمایش رول شونده را ثبت کرده است

منبع: androidcentral

نوشته های مشابه

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا