فناوریبرنامه های کاربردی

ممکن است فیس‌بوک مجبور به فروش اینستاگرام و واتساپ شود

به دلیل شکایت کمیسیون تجارت فدرال ایالات متحده علیه فیس‌بوک، ممکن این شرکت مجبور به فروش اینستاگرام و واتساپ شود.

ممکن است فیس‌بوک مجبور شود اینستاگرام و واتساپ را به فروش برساند، زیرا این شرکت به دلیل استفاده از استراتژی شکارچی، و تسلط بر بازار برای به چالش کشیدن رقبای کوچک‌تر متهم شده است. کمیسیون تجارت فدرال ایالات متحده شکایتی علیه فیسبوک، و به دنبال آن پرونده دیگری توسط اتحادیه ای بین 46 ایالت واشنگتن دی سی و گوام علیه این شرکت تشکیل شده است.

ممکن است فیس‌بوک مجبور به فروش اینستاگرام و واتساپ شود

ممکن است فیس‌بوک مجبور به فروش اینستاگرام و واتساپ شود
در پرونده های قضایی ضد انحصاری گفته شده است که فیس‌بوک “از قدرت انحصاری خود برای از بین بردن رقابت با هزینه کاربران روزمره استفاده کرد”. لتیتیا جیمز، دادستان کل نیویورک، گفت: “جلوگیری از عملکرد غارتگرانه شرکت ها بسیار مهم است” و باید اعتماد به بازار را بازیابی کنیم. برای اینکه فیس‌بوک انحصار خود را بشکند، ممکن است مجبور شود از دو دارایی با ارزش خود جدا شود، پلتفرم رسانه های اجتماعی عکس محور Instagram و سرویس پیام رسانی WhatsApp. مورد اول در سال 2012 به مبلغ 1 میلیارد دلار خریداری شد، در حالی که مورد دوم در سال 2014 با قیمت مناسب 19 میلیارد دلار در زمان خود خریداری شد.

ممکن است فیس‌بوک مجبور به فروش اینستاگرام و واتساپ شود
فیس‌بوک با صدور پاسخی، گفت؛ FTC قبلاً معاملات این شرکت را در همان روز خرید واتساپ و اینستاگرام تأیید کرده است. قوانین رسانه های اجتماعی می‌گویند: “کاربران در هر زمان می‌توانند انتخاب کنند که به پلتفرم دیگری یا خدمات دیگری کوچ کنند”. با این حال، هیچ گزینه دیگری برای جایگزینی اینستاگرام وجود ندارد و همچنین هیچ سرویس پیام رسانی به اندازه WhatsApp در سراسر جهان محبوب نیست.

منبع: GSMARENA

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا