نرم افزار

گوگل سرانجام Chrome OS 87 را با ویژگی‌های جدید منتشر کرد

گوگل سیستم عامل Chrome OS 87 را با چند ویژگی جدید از جمله قابلیت جست و جوی برگه‌ها، نمایش میزان باتری از طریق بلوتوث و مجموعه والپیپرهای جدید منتشر کرد.

گوگل چند هفته پیش Chrome 87 را منتشر کرد که شامل بهبود عملکرد و سایر ویژگی‌های جدید بود. این شرکت اکنون برخی از ویژگی‌های مشابه را در سیستم عامل Chrome ارائه داده است.

در به روزرسانی سیستم عامل Chrome OS 87 (به گفته 9to5Google) سه بخش اصلی وجود دارد: جستجوی برگه‌ها ، نمایش درصد باتری یک دستگاه که با بلوتوث متصل شده در تنظیمات و یا تنظیمات سریع، مجموعه تصویر زمینه های جدید.

Chrome OS 87

با قابلیت جدید جستجوی برگه‌ها، کاربران می‌توانند به سرعت تمام برگه‌های باز شده خود را در پنجره‌های باز مرورگر جستجو کنند. اگر شما هم کسی هستید که مرتباً همزمان ده‌ها برگه را باز می‌کنید ، یافتن آنچه که به دنبال آن هستید اکنون بسیار راحت‌تر شده است. به سادگی هر چه تمام‌تر بر روی دکمه منوی کشویی واقع در در گوشه سمت راست بالای مرورگر خود کلیک کنید و جستجو را آغاز کنید.

نمایش میزان باتری از طریق بلوتوث در تنظیمات و تنظیمات سریع نیز کاملاً قابل توضیح است. به عنوان مثال، هنگامی که هدفون بلوتوثی خود را به Chromebook متصل می‌کنید، با باز کردن منوی تنظیمات می‌توانید میزان باتری باقیمانده را مشاهده کنید. همچنین در Chrome OS 87 هنگام اتصال به هدفون، میزان باتری گجت هوشمند شما در پایین صفحه (سمت راست) نمایش داده خواهد شد.

در آخر ، گوگل اعلام کرده است که مجموعا 36 تصویر زمینه جدید را به سیستم عامل Chrome OS 87 اضافه کرده. همچنین این شرکت اخیراً قابلیت‌های مختلف برای طراحی با Chromebook را ارتقا داده است و به هنرمندان اعلام کرده تا تصویر زمینه‌های جدید را با استفاده از سیستم عامل Chrome طراحی کنند. اگر شما هم برای تولید محتوا از Chromebook استفاده می‌کنید، گوگل هدیه‌ای برای شما در نظر گرفته که شامل دسترسی رایگان به برنامه‌های پریمیوم می‌شود.

Chrome OS 87 همچنین دارای ویژگی های جدید دیگری است:

– ذخیره در Google Drive با قابلیت تغییر نام پرونده و انتخاب پوشه‌ای برای ذخیره آن به روز شده است.
– کلیدهای ترکیبی Alt + Tab اکنون از ورودی موس، صفحه لمسی و قلم پشتیبانی می‌کند.
– گوگل تنظیمات زبان را به روز کرده است تا پیمایش برای کاربرانی که از چند زبان استفاده می‌کنند راحت‌تر باشد.
– نسخه 87 در هنگام تغییر نام پوشه‌های Virtual Desks و Launcher ، بهبود بصری ایجاد کرده است.
– دستگاه هایی که از سیستم عامل Chrome بهره می‌برند اکنون از دستگاه‌هایی که از قابلیت دسترسی سوئیچ استفاده می‌کنند، پشتیبانی می‌کنند.

منبع: xda-developers

بیشتر بخوانید: تصاویر زنده گوگل Pixel XE منتشر شدند

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا