گیمینگکنسول

مایکروسافت کمبود موجودی ایکس باکس سری ایکس را تایید کرد

مایکروسافت می‌گوید به دلیل تقاضای بسیار زیاد ایکس باکس سری ایکس، ممکن است کمبود موجودی این کنسول تا ماه آپریل ادامه داشته باشد.

مایکروسافت هفته گذشته ایکس باکس سری ایکس و ایکس باکس سری اس را به بازار عرضه کرد. با این حال بسیاری از گیمرها موفق به خریداری این کنسول‌ها نشدند. گفته شده که استقبال از این دو کنسول‌ به قدری بالا بوده که ممکن است خیلی از افراد برای خرید آنها مجبور باشند تا سال آینده صبر کنند. همچنین تیم استوارت (مدیر ارشد مالی مایکروسافت) هنگام مصاحبه با رسانه Seeking Alpha مدعی شده که ممکن است تا سه ماهه اول سال ۲۰۲۱ تامین ایکس باکس های جدید ممکن نباشد.

Xbox Series X and S
ایکس باکس

فیل اسپنسر(مدیر بخش ایکس باکس) نیز تایید کرده است که درخواست این کنسول‌ها به قدری زیاد بوده که امکان تامین آنها به همین راحتی وجود ندارد. او همچنین در پادکست Dropped Frames گفته که تقاضا صورت گرفته برای کنسول های جدید مایکروسافت به قدری زیاد بوده که آنها از پس تامین سفارشات ناتوان ماندند. از طرفی هم به دلیل عرضه بسیار محدود ایکس باکس سری ایکس در رویداد Glitchon Twitch’s، فیل اسپنسر مجبور به عذر خواهی از طرفداران ایکس باکس شده و ادعا کرده است که آنها حدودا ۲ ماه می‌شود تولید کنسول‌های جدید را آغاز کردند، با این حال تعداد کنسول‌های تولید شده قادر به پاسخگویی نیاز همه متقاضیان نیست‌.

البته به گفته تیم استوارت، وضعیت عرضه ایکس باکس سری اس و ایکس ممکن است در اوایل سال آینده تغییر کند. او گفته تا زمانی که مایکروسافت وارد سه ماهه چهارم سال مالی خود شود (ماه‌های آوریل تا ژوئن) زنجیره تولید آنها تمام تلاش خود را خواهند کرد تا کنسول‌های بیشتری تولید کنند.

باید به این نکته هم توجه کرد که مایکروسافت تنها شرکتی نیست که امسال با کمبود عرضه دست و پنجه نرم می‌کند. مدیر عامل انویدیا نیز کمبود کارت گرافیک‌های RTX3080 و RTX3090 را تا پایان سال تایید کرده. از طرفی بنظر می‌رسد که سونی هم چندان موفق به پاسخ تقاضای بازار برای کنسول پلی استیشن ۵ نشده‌.

منبع: theverge

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا