گیمینگسونیمایکروسافت

مایکروسافت فعلا نمی‌تواند عناوین اکتیویژن را به انحصار خورد در بیاورد

آنطور که از شواهد پیداست طبق قراردادهای سونی و اکتیویژن، مایکروسافت موظف است عنوان فعلی مانند کالاف دیوتی را کماکان برای پلی استیشن منتشر کند.

سونی انتظار دارد که مایکروسافت پس از خرید استودیو اکتیویژن به قیمت نزدیک به 70 میلیارد دلار، به “توافق‌های قراردادی” خود پایبند باشد و به اطمینان از چند پلتفرم بودن بازی‌های Activision ادامه دهد.

فیل اسپنسر، مدیر عامل مایکروسافت گیمینگ، گفت است؛ «عناوین اکتیویژن بلیزارد بر روی پلتفرم‌های مختلف منتشر می‌شوند و ما قصد داریم به حمایت از این جوامع در حال حرکت رو به جلو ادامه دهیم»، اما این همه داستان را بیان نمی‌کند.

مایکروسافت و استودیو اکتیویژن، احتمالاً به پشتیبانی از عناوین فعلی مانند Call of Duty: Black Ops Cold War در پلی استیشن ادامه خواهند داد. سونی قرارداد فعالی با Activision دارد تا مطمئن شود بازی‌های این استودیو بر روی PS5 در دسترس هستند.

اما حدس زده می‌شود که مایکروسافت ممکن است عناوین آتی اکتیویژن را در انحصار Xbox و PC در بیاورد. کال آف دیوتی: Black Ops Cold War دومین بازی پرطرفدار پلی استیشن بعد از Fortnite است. طبق سابقه‌ای گذشته مایکروسافت پس از خرید Bathesda توسط این شرکت Starfield به یک عنوان انحصاری Xbox و PC تبدیل شد.در هرحال باید ببینم سرنوشت عناوینی مثل کالاف دیوتی در کنسول‌های سونی چه خواهد شد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا