مایکروسافتسیستم عاملویندوز

مایکروسافت در حال آزمایش Task Manager جدید ویندوز 11 است

مایکروسافت به سرعت درحال بهبود ویژگی‌های ویندوز 11 است. حالا نیز در تازه ترین اقدام این شرکت ظاهر Task Manager را با طراحی ویندوز 11 یکپارچه کرده است.

معمولاً مایکروسافت تغییرات قابل توجهی را در پیش‌نمایش‌های Windows Insider منتشر می‌کند، اما حالا این شرکت یک Task manager کاملاً جدید را در بیلد 22538 ویندوز 11 در کانال Dev قرار داده است. با این حال، برای فعال کردن آن باید چند مرحله‌ را طی کنید.

خبر وجود Task Manager جدید ویندوز 11 توسط اکانت FireCubeStudios در توییتر به اشتراک گذاشت شده است. در اصل، این ویژگی طراحی ویندوز 11 را به Task manager می‌آورد. این بدان معناست که افکت‌های Mica، اجزای طراحی WinUI، نوار کناری جایگزین رابط برگه‌ها و حتی حالت تاریک به تسک منیجر جدید ویندوز 11 می‌آید.

Fluent Design Task Manager in latest Windows 11 build.
It is hidden and mostly broken but it confirms Microsoft is working on Task Manager redesign.#Windows11 #FluentDesign pic.twitter.com/5AuOFEvAby

— FireCube (@FireCubeStudios) January 19, 2022

نکته مهم این است که مایکروسافت به طور رسمی Task Manager جدید ویندوز 11 را فعال نکرده است و درحال حاضر مشکلاتی دارد. ما لزوماً توصیه نمی‌کنیم آن را امتحان کنید، اما اگر در کانال Dev در ویندوز 11 هستید، می‌توانید از روش زیر تسک منیجر ویندوز 11 را فعال کنید.

طراحی Task Manager جدید ویندوز 11

Task Manager جدید ویندوز 11

ابتدا باید ابزار ViVeTool را دانلود و استخراج کنید. سپس خط فرمان را به صورت administrator در پوشه ViveTool اجرا کنید و دستورات زیر را وارد کنید:

بعد از باز شدن cmd، دستور زیر را تایپ کنید و سپس Enter را فشار دهید:

vivetool addconfig 35908098 2
vivetool addconfig 37204171 2
vivetool addconfig 36898195 2
vivetool addconfig 36898195 2

سپس، رایانه خود را ری‌استارت کنید، روی دکمه Start کلیک راست کرده و پس از تکمیل، «Task Manager» را انتخاب کنید تا نسخه جدید تسک منیجر ویندوز 11 را ببینید.به نظر می‌رسد این اتفاق تغییر خوبی در مدیر وظیفه باشد، اما باید منتظر بمانیم تا مایکروسافت Task Manager جدید ویندوز 11 را به طور رسمی فعال کند، زیرا در وضعیت فعلی مشکلاتی را به همراه دارد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا