موبایلویوو

ویوو از رابط کاربری OriginOS رونمایی کرد

رابط کاربری OriginOS ویوو با تمرکز بر قابلیت های از جمله؛ ابزارک های بسیار تعاملی، ژست های حرکتی جدید و بهینه سازی حافظه معرفی شد.

ویوو، امروز  از رابط کاربری OriginOS  رونمایی کرده است، این رابط کاربری جایگزین رابط کاربری FuntouchOS می‌شود. رابط کاربری جدید بر روی ویجت ها، حرکات پیشرفته، بهینه سازی حافظه و جلوه های بصری متمرکز است.

 

در قسمت ابزارک ها، از نوعی پازل کشویی با اندازه های مختلف الهام گرفته شده است. صفحه اصلی حتی در صورت وجود ویجت های متعدد با اندازه های نامرتب، به راحتی مرتب می‌شود (در واقع این روش ترجیحی برای تنظیم صفحه اصلی رابط کاربری OriginOS شماست).

OriginOS

ویوو جزئیات تازه ای از رابط کاربری OriginOS منتشر کرد

ویجت ها برای نمایش اطلاعات تغییر شکل می‌دهند به طور مثال در ویجت آب و هوا، یک خورشید یا یک ابر بارانی وجود دارد، حباب های پویا برای برنامه پیام کوتاه و برنامه های مشابه در نظر گرفته شده است. ضربه زدن روی ویجت ها، آن‌ها را گسترش می‌دهد و بزرگ می‌کند تا اطلاعات و کنترل های بیشتری را در اختیار کاربران قرار دهد. قابلیت”هشدارهای نانو” ایده جالبی در رابط کاربری Origin OS است، آنها اعلان های یک برنامه را در ابزارک نشان می‌دهند.

ویوو جزئیات تازه ای از رابط کاربری OriginOS منتشر کرد

ویوو می‌گوید که 26 ترکیب ژستی در این رابط کاربری وجود دارد. ژست هابا ضربه به پایین صفحه نمایش فراخوانی می‌شوند. امکان پرداخت آنلاین SuperCard نیز وجود دارد که می‌تواند از همه جا (حتی در صورت خاموش بودن صفحه نمایش) برای پرداخت سریع و آسان فراخوانی شود.

ویوو جزئیات تازه ای از رابط کاربری OriginOS منتشر کرد

رابط کاربری OriginOS با Multi-Turbo 5.0 ، مجموعه ای از تکنیک های بهینه سازی حافظه را به کاربران ارائه می‌دهد. Memory Fusion مانند سوایپ کردن حافظه عمل می‌کند. این قابلیت می‌تواند تا ۳ گیگابایت از داده ها را به حافظه گوشی منتقل کند. ویژگی دوم بهینه سازی مصرف حافظه است تا نرم افزار ها برای اجرا به RAM کمتری نیاز داشته باشند. سرانجام‌، این رابط کاربری با بررسی استفاده روزمره کاربر اپلیکیشن هایی که بیشتر استفاده شده‌اند را پیش بارگذاری می‌کند تا سرعت لود برنامه ها بالا برود.

در قسمت جلوه های بصری، vivo “تصاویر پس زمینه پویا” را آماده کرده است. تصاویر پس زمینه پویا حرکات پیچیده را شبیه می‌کنند‌، مانند تکان دادن هر گلبرگ یک گل. این جلوه های پویا می‌توانند با ترسیم نمایشی دقیق از ابرها (مطابقت با پوشش ابر، سرعت باد و شرایط آب و هوایی محلی) جلوه های زیبایی را به نمایش بگذارند.

اسکرین شات های محیط OriginOS

منبع: GSMARENA

نوشته های مشابه

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا