نرم افزاربرنامه های کاربردی

شبکه اجتماعی تیک‌ تاک به رقم ۱ میلیارد کاربر ماهانه در سراسر جهان رسید

تیک‌تاک به‌طور رسمی اعلام کرد که تعداد کاربران فعال این شبکه اجتماعی به ۱ میلیارد نفر در هر ماه می‌رسد.

نمی‌توانه انکار کرد شبکه اجتماعی تیک‌ تاک توانسته توجه بسیاری از کاربران را به‌خود جلب کند. این شبکه اجتماعی با وجود برخورد با برخی موانع سیاسی در برخی از کشورها مانند ایالات متحده و هند توانسته به رقم شگفت انگیز ۱ میلیارد کاربر فعال ماهانه در سراسر جهان دست پیدا کند.

البته شبکه اجتماعی تیک‌ تاک یک شرکت چینی است و به دلیل شیوه جمع آوری اطلاعات توسط بسیاری از کشور ها مخصوصاً آمریکا، به‌شدت مورد بررسی دولت‌ها قرار گرفته است. همچنین در دولت پیشین آمریکا ترامپ به‌دنبال این بود که شیکث اجتماعی مورد بحث را تحریم کند مگر اینکه با یک شرکت آمریکایی توافق کند. البته بعداً گزارشاتی منتشر شد که در آن گفته شده مذاکرات بعد از به قدرت رسیدن جو بایدن متوقف شده.

@tiktok

✨ 1 billion✨ people on TikTok! Thank you to our global community ?

♬ original sound – TikTok

البته اینستگرام پیش‌تر در سال ۲۰۱۸ به این نقطه عطف دست یافته بود و در تلاش است تا همچنان موقعیت خود را به عنوان یک شبکه اجتماعی محبوب حفظ کند. همچنین اینستاگرام و یوتیوب برای رقابت با تیک‌تاک ویژگی‌هایی را با عنوان Reels و Short YouTube ارائه کردند که با استقبال گسترده کاربران مواجه شد.

در ماه جولای رئیس اینستگرام، آدام ماسری، اذعان داشت که تیک‌تاک در حال تبدیل شدن به یک رقیب بزرگ است. همچنین او گفت تمرکز اینستاگرام پیش‌تر بر روی اشتراک گذاری عکس و کمک به عکاسان بوده اما اکنون باید با محوریت‌هایی همچون سازندگان، ویدیو، خرید و فروش و … پیش‌روی کند.


منبع: GSMARENA

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا