سونیکنسولگیمینگ

سونی سال 2020 را با رکوردشکنی در فروش پلی استیشن 5 به پایان رساند

پلی استیشن 5 تنها در 4 هفته به رکورد فروش 3.4 میلیون دستگاه دست پیدا کرده است.

پلی استیشن 5 سونی، یکی از محصولات گیمینگ پرطرفدار پس از اولین عرضه رسمی در 12 نوامبر است. با وجود اینکه هنوز برخی از بازارها در آرزوی این کنسول هستند، شرکت سونی سال 2020 را با موفقیت به پایان رسانده است. طبق گزارشی که از Digitimes منتشر شده سونی به میزان فروش بی‌سابقه‌ای از زمان عرضه این کنسول پیدا کرده است.

این گزارش که توسط سایت MySmartPrice منتشر شده می‌گوید: سونی تنها در 4 هفته عرضه پلی استیشن 5 حدود 3.4 میلیون دستگاه از این کنسول را به فروش رسانده است. اگر به یاد آوریم، این شرکت در روزهای اولیه عرضه کنسول خود با تقاضای زیادی روبرو شده بود. در حقیقت، PS5 به دلیل کمبود در کشورهایی مانند چین و هنگ‌کنگ با قیمت های گزافی به فروش می‌رسید. علاوه بر این، سونی در کشورهایی مانند هند نیز با مشکل کمبود موجودی مواجه است. اوضاع به حدی وخیم است که مردم ایستاده‌اند تا پلی استیشن 5 را با قیمت‌های بالاتر دریافت کنند.

سونی تولید پلی استیشن 5 را 50٪ افزایش داده است

سونی سال 2020 را با رکوردشکنی در فروش پلی استیشن 5 به پایان رساند.

البته اگر به خرید این کنسول فکر می‌کنید، خبر خوبی برای شما داریم. سونی سعی کرده تولید این کنسول را 50٪ افزایش دهد، تا مشکل کمبود موجودی را تا حدی سروسامان دهد.

به هر حال سونی توانسته با وجود مشکلات حاصل از کمبود موجودی، بهترین رقم فروش برای یک کنسول را در این زمان کم به دست آورد، که این مهم در سال 2021 روند صعودی خواهد داشت. گزارش‌ها می‌گویند که سونی قصد دارد سال آینده تولید PS5 را تا 18 میلیون دستگاه افزایش دهد.


منبع: gizmochina

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا