گیمینگفناوریکنسول

پتنت جدید سونی خبر از پردازنده گرافیکی دوگانه در PS5 Pro می‌دهد

سونی حق اختراع استفاده از دو پردازنده گرافیکی در کنسول جدید خود را به ثبت رساند

ژانویه سال گذشته بود که پتنت عجیبی از سوی کمپانی سونی مبنی بر تولید یک کنسول با دو پردازنده گرافیکی مانند کامپیوترهای رومیزی ثبت گردید با این تفاوت که دقت بسیار بالاتری از یک کامپیوتر شخصی در پردازش گرافیک بازی‌ها دارد.

با برگ برنده PS5 Pro بیشتر آشنا شوید

پتنت جدید سونی

براساس تصاویر نحوه چگونگی پردازش یک تصویر واحد توسط دو واحد گرافیکی توضیح داده شده است؛ به این شکل هر دو پردازنده برای بهبود یک تصویر یا جداسازی دو تصویر فعالیت خواهند کرد. یکی از پردازنده‌ها خروجی تصویر HDMI را بر عهده دارد و دیگری تنها پردازش تصاویر ویدیویی را.

همچنین در بخش‌های دیگر این پتنت به یک کنسول با حافظه ذخیره‌سازی بزرگ اشاره شده است؛ بنابراین با کنسولی مشابه به PS4 Pro برای نسل نهم مواجه هستیم که احتمالا نام آن PS5 Pro می‌باشد. این یعنی یک تجربه بی نظیر از واقعیت افزوده و اجرای بازی با رزولوشن 4K و 120 فریم بر ثانیه باشد.

در بخش دیگری از این پتنت به توانایی اجرای بازی مبتنی بر پلتفرم ابری اشاره دارد که دستگاه را برای آن مجهز به سنسورهای GRS، NFC و… می‌کند. در اصل برای اجرای بازی مبتنی بر پلتفرم ابری، دستگاهی جداگانه به کنسول پلی استیشن متصل خواهد شد که این سنسورها در آن گنجانده شده است.

پتنت PS5 Pro

به هر حال تمی‌توان به طور قطع از محصول نهایی مطمئن بود زیرا بسیاری از حق اختراعات دنیای فناوری هیچگاه رنگ واقعیت به خود ندیده‌اند. شما چه فکر می‌کنید؟ بنظر شما آیا شاهد چنین چیزی در PS5 Pro خواهیم بود؟

– بیشتر بخوانید: سونی به صورت رسمی اعلام کرد که PS5 از اکثر بازی‌های PS4 پشتیبانی می‌کند

منبع: gsmarena

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا