سامسونگموبایل

مدیر عامل سامسونگ به دلیل رسوایی برنامه GOS رسما از کاربران عذرخواهی کرد

پس از افشا شدن سرویس GOS سامسونگ جنجال زیادی به پا شده است، حالا مدیرعامل این شرکت به طور رسمی از کاربران معذرت خواهی کرده.

مدیر عامل سامسونگ، در جریان نشست سالانه سهامداران این شرکت، از کاربران سامسونگ به دلیل شکست برنامه GOS عذرخواهی کرد. مدیر اجرایی این شرکت گفت که نگرانی‌های مشتریان برای سامسونگ اهمیت دارد، همچین اضافه کرد که “برای جلوگیری از تکرار چنین مشکلی با دقت بیشتری به صحبت‌های مشتریان گوش خواهد داد”.

برنامه GOS چیست؟

سرویس بهینه‌سازی بازی سامسونگ (GOS) روی جدیدترین گوشی‌های هوشمند و تبلت‌های Galaxy S و همچنین برخی از دستگاه‌های پرچمدار قدیمی‌تر این شرکت نصب شده است. این سرویس باید عملکرد سیستم را در طول بازی به منظور افزایش عمر باتری تنظیم کند، اما بعداً مشخص شد که عملکرد را در حداکثر 10000 برنامه کاهش می‌دهد.

موضوع زمانی بدتر شد که کاربران گزینه‌ای برای غیرفعال کردن برنامه GOS به طور پیش فرض دردسترس نداشتند. علاوه بر این، GOS اپلیکیشن‌های بنچمارک مانند Geekbench را در لیست سفید قرار داده است. در نتیجه، Geekbench به دلیل تقلب چهار نسل گذشته پرچمداران Galaxy S و همچنین سری Galaxy Tab S8 را از پلتفرم خود حذف کرده است.

سامسونگ در حال حاضر به‌روزرسانی نرم‌افزاری را برای سری گلکسی S22 در کره جنوبی منتشر کرده است که از محدودیت‌های CPU و GPU ناشی از برنامه GOS جلوگیری می‌کند. انتظار می‌رود که به روز رسانی مشابهی برای پرچمداران و تبلت های قدیمی گلکسی اس به زودی ارائه شود.


منبع: GSMARENA

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا