سخت افزارفناوری

اسنپدراگون 8 نسل 1 پلاس اردیبهشت ماه معرفی می‌شود

گفته می‌شود که کوالکام در اردیبهشت اسنپدراگون 8 نسل 1 پلاس را با فناوری TSMC معرفی می‌کند.

از زمانی که چیپست اسنپدراگون 8 نسل 1 معرفی شد شایعاتی در مورد وجود نسخه پلاس منتشر شده است که با استفاده از فرایند 4 نانومتری TSMC به جای فناوری سامسونگ ساخته می‌شود. همین موضوع باعث گمانه زنی‌های زیادی در مورد اسنپدراگون 8 نسل 1 پلاس شده. آنطور که از شواد پیداست نسخه پلاس نسبت به نسخه معمولی کمتر مستعد گرم شدن بیش از حد و کاهش عملکرد است، زیرا فرآیند 4 نانومتری TSMC به طور گسترده کارآمدتر شناخته می‌شود.

زمان عرضه اسنپدراگون 8 نسل 1 پلاس

حالا امروز یک منبع قابل اعتماد اعلام کرده که نسخه پلاس چیپست اسنپدراگون 8 نسل 1 قرار است در ماه اردیبهشت رسما معرفی شود. پس باید انتظار داشته باشیم که دستگاه‌های مجهز به این چیپست بلافاصله بعد از معرفی آن معرفی شوند. بنابراین اگر این چیپست در تاریخ ذکر شده معرفی شود، انتظار می‌رود اولین گوشی‌های مجهز به اسنپدراگون 8 نسل 1 پلاس قبل از پایان اردیبهشت رونمایی شوند و در ژوئن در دسترس قرار گیرند. لیست مشتریان فاز اول این چیست شامل لنوو و موتورولا، وان پلاس و شیائومی است.

شماره مدل اسنپدراگون 8 نسل 1، SM8450 است و ظاهراً اسنپدراگون 8 نسل 1 پلاس با نام SM8475 شناخته می‌شود که نشان می‌دهد کوالکام قطعاً انتظار دارد این چیپست در مقایسه با نسخه غیر پلاس پیشرفت قابل توجهی داشته باشد. تراشه‌های جدید سری 7 نیز تقریباً در همان زمان عرضه خواهند شد و این تراشه‌ها، مانند 8 نسل 1 پلاس، در حال حاضر برای آزمایش و آماده‌سازی عرضه محصول در دست سازندگان گوشی‌های هوشمند هستند.


منبع: GSMARENA

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا