اندرویدموبایلنرم افزاروانپلاس

ادغام اکسیژن OS و کالر او اس OS نوید انتشار 3 به روز رسانی را برای پرچم‌داران وان پلاس می‌دهد

وان پلاس با انتشار اعلامیه‌ای خبر از ادغام رابط کاربری اکسیژن او اس و کالر او اس داده است. همچنین این شرکت اعلام کرده پرچم‌داران سری وان پلاس 8 و جدیدتر 3 به روز رسانی اندروید دریافت خواهند کرد.

اخیراً وان پلاس از ادغام کامل برند خود با OPPO خبر داده است. این شرکت اکنون به عنوان یک مارک تجاری زیر نظر OPPO فعالیت خواهد کرد اما کماکان استقلال خود را حفظ می‌کند. بعد از این موضوع سوالات متعددی ایجاد شده است که وان پلاس سعی کرده است پاسخی برای آنها ارائه دهد. یکی از این پرسش‌های مداوم مربوط به سرنوشت رابط کاربری OxygenOS است. شایعاتی وجود داشت مبنی بر اینکه تلفن‌های هوشمند OnePlus به رابط کاربری ColorOS مجهز خواهند شد. اما بعداً وان پلاس تصریح کرد که OxygenOS را حفظ خواهد کرد.

ادغام اکسیژن OS و کالر او اس OS به چه معنا است؟

با این حال، در طی یک تصمیم جدید، وان پلاس از ادغام اکسیژن OS و کالر او اس OS خبر داده است. طبق اعلامیه مطبوعاتی، هدف از این اقدام استفاده از منابع موجود به دلیل ادغام با OPPO است. بدیهی است که OPPO دارای منابع قابل توجه بیشتر و یک بستر فناوری بزرگتر است، ابزارهایی که OnePlus امیدوار است بتواند با استفاده از آنها برای اطمینان از اینکه هر یک از محصولات خود می‌تواند به روزرسانی‌های نرم افزاری پایدار و به موقع را دریافت کنند. البته نباید اشتباه کنید، ادغام این دو رابط کاربری ممکن است مورد توجه کاربران OxygenOS قرار نگیرد زیرا تاثیر زیادی در استفاده و رابط کاربری خواهد داشت. آنطور که پیداست فقط کد بیس OxygenOS است که با ColorOS ادغام شده است.

وان پلاس می‌گوید که با ادغام اکسیژن OS و کالر او اس OS توانایی بیشتری از توسعه دهندگان و گنجینه‌ای از منابع تحقیق و توسعه را به دست می‌آورد. این شرکت اصرار دارد که تلفن‌های هوشمند جهانی OnePlus همچنان OxygenOS را اجرا می‌کنند و اطمینان می‌دهد که توسعه این رابط کاربری در حال حاضر بر روی یک سیستم پایدارتر و قوی تر انجام می‌شود. تلفن‌های آینده OnePlus رابط کاربری OxygenOS ساخته شده بر روی پلت فرم جدید را اجرا می‌کنند در حالی که مدل‌های موجود این پلتفرم جدید را از طریق به روزرسانی‌ OTA در کنار به روزرسانی اندروید 12 دریافت می‌کنند.

علاوه بر این، OnePlus از پیشرفت چشمگیری به روز رسانی تلفن‌های هوشمند خود خبر داد. در همین راستا، مدل‌های پرچمدار وان پلاس از سری 8 به بعد از جمله سری T و R، سه به روزرسانی مهم اندروید و 4 سال به روزرسانی امنیتی را دریافت می‌کنند.


منبع: gizmochina

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا