موبایلهواوی

هواوی P50 با پردازنده کایرین 9000 رونمایی خواهد شد

طبق جدیدترین شایعات هواوی P50 با نمایشگر امولد سامسونگ و ال‌جی به همراه پردازنده کایرین 9000 رونمایی خواهد شد.

تحریم‌های ایالات متحده ممکن است صدمات زیادی به تجارت هواوی وارد کند، اما هنوز این شرکت را از تولید تلفن های پرچمدار ناتوان نساخته. هواوی ماه گذشته سری میت 40 رونمایی کرد و اکنون به نظر می‌رسد که توسعه سری هواوی P50 را آغاز کرده است.

بر اساس اخبار منتشر شده توسط رسانه کره‌ای THE ELEC، سری گوشی‌های P50 هواوی در اوایل سال 2021 رونمایی خواهند شد و سامسونگ و ال‌جی درحال آماده سازی خود برای تولید نمایشگر های OLED پرچمدار آینده این شرکت هستند.

با توجه به روند سالانه رونمایی هواوی از سری P این موضوع چندان عجیب نیست اما نکته جالبی که توجه ما را به سمت خود جلب کرده بهره گیری این شرکت از پردازنده کایرین 9000 به عنوان قلب تپنده پرچمدار جدید خود است. موضوع جایی عجیب تر می‌شود که شرکت نیمه هادی TSMC تنها کمتر از 10 میلیون عدد پردازنده کایرین 9000 برای هواوی تولید کرده و این شرکت نیز پیش‌تر به صورت رسمی اعلام کرده بود که سری میت 40 آخرین گوشی‌های مجهز به پردازنده پرچمدار کایرین هستند.

این گزارش (البته در صورت صحت داشتن)، تایید می‌کند که هواوی به اندازه کافی پردازنده کایرین 9000 برای تحویل پرچمداران جدید خود ذخیره کرده. بنابراین ممکن است تا نیازی نباشد به پردازنده های دیگر تراشه سازان شخص ثالث اعتماد کند.

با این حال حتی اگر سری P50 موفق شوند تا با پردازنده کایرین 9000 تجهیز شوند، باز هم ممنوعیت استفاده از خدمات گوگل وجود دارد، پس بخش عمده‌ای از فروش این سری همانند قبل متکی به بازار چین خواهد بود. البته اگر سرویس‌های گوگل برای شما اهمیت چندان بالایی ندارد سری P50 می‌توانند برای شما به گزینه‌های جذابی بدل شوند‌.

– بیشتر بخوانید: کوالکام شایعات دریافت مجوز تأمین تراشه های هواوی را تأیید کرد

منبع: androidauthority

نوشته های مشابه

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا