آموزش

نحوه خاموش کردن اینترنت 5G برای صرفه جویی در مصرف باتری

اگر گوشی شما به اینترنت 5G مجهز است و هم‌ اکنون در پوشش‌دهی این شبکه نیستید، بهتر است اینترنت 5G گوشی خود را خاموش کنید تا در مصرف باتری صرفه‌جویی کنید.

اینترنت 5G تا این لحظه آخرین تکنولوژی شبکه های تلفن همراه است. اما در کشور ما تقریبا هیچ پوشش دهی ندارد جا. اگر گوشی شما از 5G پشتیبانی می‌کند باید بگوییم که بهتر است تا زمانیکه در پوشش دهی این شبکه قرار نگرفته‌اید آن را خاموش کنید. زیرا با روشن بودن 5G گوشی شما تلاش می‌کند تا این شبکه را جستجو کند و این عمل باعث مصرف باتری می‌شود. ما در این پست روش خاموش کردن اینترنت 5G در گوشی‌های سامسونگ و وان پلاس را بیان کرده‌ایم.

خاموش کردن اینترنت 5G در گوشی‌ های سامسونگ

نوار دسترسی سریع گوشی را به پایین بکشید و نماد چرخ‌دنده را لمس کنید‌ تا به تنظیمات منتقل شوید. یا مستقیما به تنظیمات مراجعه کنید.

نوار دسترسی سریع گوشی را به پایین بکشید و نماد چرخ‌دنده را لمس کنید‌ تا به تنظیمات منتقل شوید. یا مستقیما به تنظیمات مراجعه کنید.در صفحه اول تنظیمات گزینه “Connections” را انتخاب کنید.

 

در صفحه اول تنظیمات گزینه “Connections” را انتخاب کنید.

سپس گزینه “Mobile Networks” را لمس کنید.

سپس گزینه “Mobile Networks” را لمس کنید.

گزینه “Network Mode” را انتخاب کنید.

گزینه “Network Mode” را انتخاب کنید.

در این بخش می‌توانید شبکه 5G در گوشی سامسونگ خود را خاموش کنید. برای اینکار کافیست حالت شبکه را از “5G/LTE/ 3G/2G” به “LTE/3G/2G” تغییر دهید.

در این بخش می‌توانید شبکه 5G در گوشی سامسونگ خود را خاموش کنید. برای اینکار کافیست حالت شبکه را از "5G/LTE/ 3G/2G" به "LTE/3G/2G" تغییر دهید.

کار تمام است! با همین روش ساده شبکه 5G را در گوشی سامسونگ خود خاموش کردید.

خاموش کردن اینترنت 5G در گوشی‌ های وان پلاس

مانند گوشی‌های سامسونگ، در گوشی های وان پلاس نیز می‌توانید شبکه 5G را خاموش کنید.

برای اینکار ابتدا کافیست نوار دسترسی سریع گوشی را پایین بکشید و نماد چرخ‌دنده را لمس کنید تا به تنظیمات منتقل شوید. یا مستقیما به تنظیمات کنید.

برای اینکار ابتدا کافیست نوار دسترسی سریع گوشی را پایین بکشید و نماد چرخ‌دنده را لمس کنید تا به تنظیمات منتقل شوید. یا مستقیما به تنظیمات کنید.

در صفحه اول تنظیمات گزینه “Wi-Fi & Network” را انتخاب کنید.

در صفحه اول تنظیمات گزینه "Wi-Fi & Network" را انتخاب کنید.

سپس گزینه “SIM & Network” را انتخاب کنید.

سپس گزینه "SIM & Network" را انتخاب کنید.

در صفحه باز شده گزینه Preferred network type را انتخاب کنید. در این بخش می‌توانید شبکه 5G در گوشی وان پلاس خود را خاموش کنید. برای اینکار کافیست حالت شبکه را از “5G/4G/3G /2G” به “LTE/3G/2G” تغییر دهید.

در صفحه باز شده گزینه Preferred network type را انتخاب کنید. در این بخش می‌توانید شبکه 5G در گوشی وان پلاس خود را خاموش کنید. برای اینکار کافیست حالت شبکه را از "5G/4G/3G /2G" به "LTE/3G/2G" تغییر دهید.

کار تمام است، با همین روش ساده اینترنت 5G را در گوشی وان پلاس خود خاموش کردید.

اگر گوشی شما سامسونگ یا وان پلاس نیست، نگران نباشید زیرا خاموش کزدن اینترنت 5G در گوشی‌های اندرویدی تقریبا مشابه است.


نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا