آموزشتاپ ترین‌ها

نحوه تغییر یوزر اکانت در ویندوز 11

به تازگی ویندوز 11 نصب کرده‌اید و قصد دارید دسترسی یوزر‌ اکانت‌های خود را مدیریت کنید؟ ما در این پست قصد داریم نحوه تغییر یوزر اکانت‌ها در این سیستم عامل را بیان کنیم.

در سیستم عامل ویندوز، هر حساب جدیدی که ایجاد می کنید به طور پیش فرض یک حساب کاربری استاندارد است. در نتیجه، اختیارات محدودی دارد. اما می‌توانید با تبدیل حساب کاربری کاربر استاندارد به Administrator، دسترسی کامل بدون محدودیت را به آن بدهید. در ادامه به نحوه تغییر یوزر اکانت در ویندوز 11 خواهیم پرداخت.

تغییر یوزر اکانت در ویندوز 11 با استفاده از برنامه Settings

استفاده از برنامه Settings راهی ساده برای تغییر حساب کاربری استاندارد به Administrator است. البته شما فقط می‌توانید این کار را از طریق حساب Administrator در رایانه خود انجام دهید. بنابراین، برای این کار باید با این حساب وارد شوید.

برای تغییر یوزر اکانت در ویندوز 11 از طریق Sttings، ابتدا کلید‌های Windows + I را فشار دهید تا برنامه “Settings” باز شود.

سپس گزینه “Accounts” را از ستون سمت چپ محیط Sttings انتخاب کنید.

در صفحه باز شده گزینه “Family & other users” را انتخاب کنید.

در این قسمت بر روی فلش کنار حساب استاندارد مورد نظر در بخش “Other users” یا “Family” کلیک کنید تا نوار کشویی آن باز شود.

سپس گزینه “Change account Type” را انتخاب کنید. حالا ویندوز از شما سوال می‌کند که آیا به برنامه Settings اجازه اعمال تغییرات را می‌دهید؟ که باید گزینه YES را انتخاب کنید.

پس از تایید دسترسی در پنجره باز شده نوع حساب را به Administrator تغییر دهید و گزینه ok را انتخاب کنید.

بعد از انتخاب گزینه ok حساب استاندارد شما به Administrator تبدیل می‌شود.

تغییر یوزر اکانت در ویندوز 11 با استفاده از cmd

برای باز کردن cmd، روی دکمه Start کلیک کنید، عبارت “cmd” را در کادر جستجوی ویندوز تایپ کنید، و “Run as Administrator” را انتخاب کنید.

بعد از باز شدن cmd، دستور زیر را تایپ کنید و سپس Enter را فشار دهید:

net localgroup administrators "UserAccountName" /add
توجه؛ به جای عبارت UserAccountName نام اکانت مورد نظر خود را تایپ کنید.

کار تمام است! به همین راحتی می‌توانید فرایند تغییر یوزر در ویندوز 11 را انجام دهید. در هرحال تغییر اکانت استاندارد به Administrator ممکن است ایده خوبی نباشد. اما شما به راحتی در هر زمانی که بخواهید می‌توانید دسترسی Administrator را از طریق همین روش از حساب کاربری استاندارد سلب کنید.


آموزش‌های بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا