سخت افزار

پردازنده جدید M2 کمپانی اپل در نیمه دوم 2021 عرضه خواهد شد

پردازنده جدید اپل یعنی M2 که قرار است در آی‌مک‌های جدید مورد استفاده قرار گیرند، در نیمه دوم 2021 عرضه خواهند شد

پیشتر با پردازنده 5 نانومتری M1 اپل برای لپ‌تاپ‌های این کمپانی آشنا شدیم. اما برای استفاده از پردازنده‌های جدید آی‌مک یعنی M2، باید حداقل تا نیمه دوم سال 2021 منتظر بمانیم.

پردازنده جدید اپل، شامل یک پردازنده گرافیکی مجتمع سفارشی خواهد بود

اطلاعات فعلی از پردازنده جدید اپل توسط یک افشاگر به نام Weibo به دست آمده است اما در گزارش او تناقضی با اخبار گذشته به نظر می‌رسد. اول این که پیشتر خبر از توسعه یک پردازنده 5 نانومتری برای آی‌مک با نام A14T به دست آمده بود در حالی که در گزارش این افشاگر، از نام M2 استفاده شده است.

در قسمت دوم گزارش هیچ اشاره‌ای به مدل مقصد این پردازنده قدرتمند، نشده است. در حالی که قبل‌تر خبرهایی از عرضه آی‌مک‌های بازطراحی شده برای 2021 شنیده شده بود اما ابدا اشاره‌ای به استفاده همزمان از پردازنده M2 برای آی‌مک و مک پرو نشده بود. گزارش‌ها حاکی از آن است که نسل بعدی مک پرو، قدرتی به اندازه نیمی از عملکرد نسل فعلی آن دارد.

به طور خلاصه باید گفت در صورتی که توسعه یک پردازنده سیلیکونی جدید برای کامپیوترهای رومیزی خود را پیش گرفته باشد، دلیلی ندارد که همان مدل را برای مک پروی جدید مورد استفاده قرار دهد. همچنین هیچ زمان دقیقی برای معرفی آن اعلام نشده است.

برای اطمینان بیشتر از صحت این اخبار، باید منتظر نظرات تحلیلگر معروف محصولات اپل، مینگ-چی کو باشیم که آیا آی‌مک‌های 2021 با پردازنده جدید M2 معرفی و عرضه خواهند شد یا خیر.

منبع: wccftech

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا