موبایلآیفوناپل

قیمت آیفون 13 به دلیل افزایش قیمت قطعات گران‌تر خواهد بود

به تازگی اطلاعاتی توسط DigiTimes منتشر شده که نشان می‌دهد آیفون‌های سری 13 با قیمت بیشتری نسبت به مدل‌های قبلی خود عرضه می‌شوند.

مدتی است که سری آیفون 13 در صدر خبرها قرار دارد و تقریباً همه آنچه را که باید از این سری انتظار داشته باشیم می‌دانیم. با نزدیک شدن به زمان عرضه این گوشی‌ها در ماه سپتامبر، جزئیات بیشتر در مورد آن‌ها منتشر می‌شود. در جدیدترین اخبار، گزارشی از DigiTimes منتشر شده است که ادعا می‌کند اپل قیمت آیفون 13 را افزایش می‌دهد تا افزایش هزینه تولید قطعات را جبران کند.

ما به شما توصیه می‌کنیم این اطلاعات را زیاد جدی نگیرید زیرا DigiTimes در مورد پیش بینی برنامه‌های مربوط به اپل سابقه معتبری ندارد. با این حال، این بار از منابع صنعتی استناد کرده، بنابراین ممکن است اطلاعاتی که در حال حاضر منتشر کرده درست باشد.

شرکت تولید نیمه‌هادی تایوان، بزرگترین تولید کننده تراشه در جهان، همچنین سازنده چیپست‌های اپل است، از جمله Apple A15 Bionic که خط تولید آن بر اساس لیتوگرافی +5 نانومتر است را تأمین می‌کند. با افزایش قیمت‌ها توسط TSMC، اپل این قیمت را به مشتریان منتقل می‌کند. TSMC به مشتریان در مورد افزایش قیمت تا 20 درصد اطلاع داده است.

افزایش قیمت آیفون 13 حدود 3 تا 5 درصد خواهد بود

اپل نیز که یکی از بزرگترین مشتریان این شرکت بابت همین موضوع می‌تواند افزایش قیمت آیفون 13 را حدودا 3 تا 5 درصد به کاربران تحمیل کند. چند ماه پیش گزارش شد که اپل سفارشی عظیم شامل بیش از 100 میلیون واحد تراشه A15 Bionic را با TSMC ثبت کرده است زیرا این شرکت می خواهد هرگونه مشکل در زمینه تامین و قطعات را برای آیفون 13 آتی خود برطرف کند.


منبع: GIZMOCHINA

نوشته های مشابه

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا