سخت افزارآیفونفناوری

واقعیت افزوده و واقعیت مجازی، سکوی پرتاب اپل

اپل اعلام کرده است که آینده، جولانگاه فناوری‌های واقعیت افزوده و واقعیت مجازی خواهد بود

طی مصاحبه رئیس بخش واقعیت افزوده و واقعیت مجازی کمپانی اپل یعنی Mike Rockwell با رسانه CNet، از پتانسیل مناسب گجت‌های حال حاضر برای ارتقاء این فناوری در آینده سخن گفت.

وی افزود این فناوری‌ها وارد زندگی روزمره کاربران شده است اما برای توسعه آن برای آینده، باید از کیفیت عملکرد گجت‌ها در زمینه‌های واقعیت افزوده و واقعیت مجازی، اطمینان داشته باشیم. مناسب‌ترین راه حال برای این خواسته، باز گذاشتن دست کاربران برای استفاده‌های بیشتر و ارائه امکانات بیشتر برای توسعه‌دهندگان است.

این صحبت‌ها می‌تواند تاییدی بر شایعه تولید انبوه عینک‌های واقعیت افزوده اپل باشد اما هر چه که باشد، محصولات جدید اپل تا پیش از سال 2022 عرضه نخواهند شد. همچنین مدیرعامل اپل، Tim Cook، بار دیگر فناوری‌های واقعیت افزوده و واقعیت مجازی را، تکنولوژی‌ سال‌های آینده خطاب کردند.

Rockwell افزود: این فناوری به درک بیشتر ما از محیط کمک می‌کند؛ در اصل اگر یک انسان توانایی درک عمیق از محیط اطراف خود داشته باشد، قطعا با توسعه بیشتر واقعیت افزوده و واقعیت مجازی، یک دستگاه بیش از پیش این مرز را خواهد شکست.

عینک واقعیت افزوده اپل

همچنین Allessandra McGinnis، مدیر ارشد محصولات اپل گفت: ما از فناوری‌های جدید برای کمک به افراد نابینا و کم بینا برای درک و استفاده از محیط استفاده خواهیم کرد.

تحلیلی که از تمامی گفتگوی مدیران اپل می‌توان داشت، در نهایت به محصولی مشابه Apple Glasses ختم می‌شود؛ محصولی که سال‌ها قبل، گوگل برای اولین بار عرضه کرد!

در ادامه Rockwell به نکته جالبی اشاره کرد: فناوری‌های AR و VR، به یک عنصر عادی در زندگی روزمره تبدیل خواهد شد مانند استفاده همیشگی از اینترنت. پیشتر تحلیلگر کمپانی اپل یعنی Ming-Chi Kuo، از احتمال عرضه عینک‌های اپل در سال 2022 برای تجربه‌ای متفاوت‌تر خبر داده بود.

منبع: MacRumors

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا