شیائومینرم افزار

رابط کاربری MIUI 12.5 رسما معرفی شد

شیائومی رابط کاربری MIUI 12.5 را با طراحی جدید، سریع‌تر، ایمن‌تر و زیباتر از نسخه های قبلی معرفی کرد.

شیائومی امروز در پکن چین، یک رویداد عظیم برگزار کرد و در آن آخرین گوشی هوشمند پرچمدار خود و همچنین رابط کاربری جدید خود را با نام MIUI 12.5 معرفی کرد. رابط کاربری MIUI 12.5، با پیشرفت های گسترده ایمنی، برنامه های بهینه شده و انجام برخی کارها در دستگاه های متصل به ویندوز بدون هیچ دردسری همراه است.

رابط کاربری MIUI 12.5 رسما معرفی و منتشر شد

نام‌گذاری

شیائومی تصریح کرد که نام MIUI 12.5 باعث می‌شود که بروزرسانی جدید به نظر چیز جزئی برسد، اما در واقع این نسخه آغاز راه انتشار آپدیت سال آینده این رابط کاربری است. البته این شرکت دلیل اینکه تصمیم گرفته از عدد 13 استفاده نکند را فاش نکرد، اما حدس ما این است که خرافاتی در باره عدد 13 در چین وجود دارد.

زیبایی

زیبایی سیستم و طراحی بصری را بهبود پیدا کرده، مدیر شیائومی در مراسم معرفی این نسخه از MIUI، آن را با iOS مقایسه کرد. شیائومی همچنین اعلام کرد در مقایسه با رابط های کاربری اپل، هواوی، اوپو، vivo و Meizu رابط کاربری MUI 12.5 اولین پوسته ای است که کمترین برنامه سیستم را به ارمغان می‌آورد.

رابط کاربری MIUI 12.5 رسما معرفی و منتشر شد

بهینه سازی

مرحله نهایی توسعه شامل بازنویسی ساختار اصلی بوده، بنابراین رابط کاربری MIUI 12.5 از 20٪ حافظه کمتر و 25٪ مصرف باتری کمتری استفاده می‌کند، همچین استفاده از منابع در پس زمینه در این رابط کاربری به طور متوسط به 35٪ کاهش یافته. لازم به ذکر است به جز برنامه تنظیمات، دوربین و تماس تلفنی، کاربران می‌توانند همه برنامه های که استفاده نمی‌کنند را حذف کنند.

رابط کاربری MIUI 12.5 رسما معرفی و منتشر شد

تصاویر زمینه پویا

درست مثل MIUI 11 و MIUI 12، یک تصویر زمینه پویا در رابط کاربری MIUI 12.5 وجود دارد، این بار  بلندترین قله کوه چهار خواهر در سیچوان چین است که طبق ساعات و بر اساس آب و هوای روز نمایش داده می‌شود. همچنین سفارشی سازی های بیشتری در مورد صداها و اعلان ها با الهام از مکان های مختلف در سراسر جهان در چهار زنگ مختلف در دسترس است.

رابط کاربری MIUI 12.5 رسما معرفی و منتشر شد

 امنیت

رابط کاربری MIUI 12.5 به کاربران اجازه می‌دهد تا از استفاده از موقعیت مکانی، داده های خصوصی، دسترسی به کلیپ بورد و استفاده از گذرواژه ها یا سایر اطلاعات حساس به برنامه ها جلوگیری کنند.

رابط کاربری MIUI 12.5 هم اکنون در دسترس است

بیش از ده تلفن هوشمند واجد شرایط دریافت اولین نسخه بتا این آپدیت هستند. هم‌اکنون MIUI 12.5 به صورت CLOSE BETA برای دستگاه های منتخب، در دسترس قرار گرفته است.

منبع: GSMARENA

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا