موبایل

شیائومی از اولین فناوری شارژ وایرلس 80 واتی در دنیا رونمایی کرد

شیائومی از فناوری شارژ بی سیم 80 وات خود رونمایی کرد که یک باتری 4000 میلی آمپری را تنها در مدت زمان 19 دقیقه به طور کامل شارژ می کند.

همانطور که انتظار می رفت، شیائومی امروز از آخرین فن آوری شارژ بی سیم خود با توان 80 وات، که سریعترین شارژ بی سیم جهان نیز محسوب می شود، رونمایی کرد. این امر باعث می شود سومین پیشرفت مهم این شرکت در زمینه فناوری شارژ بی سیم در سال جاری انجام شده باشد.

شیائومی ادعا می کند که فناوری مذکور در عرض 19 دقیقه می تواند یک باتری 4000 میلی آمپر ساعتی را به طور کامل شارژ کند و برای رسیدن به نیمه راه خود یعنی حدود 50 درصد، تنها حدود 8 دقیقه زمان لازم دارد.
پپیش از این، سریع ترین فناوری شارژ بی سیم شیائومی در تلفن هوشمند می 10 اولترا استفاده شده بود که در آگوست سال جاری به بازار عرضه شد. دوباره پیش از این در ماه مارس سال جاری، این شرکت فناوری شارژ بی سیم 40 وات خود را به نمایش گذاشته بود.

وقتی صحبت از فناوری شارژ بی سیم می شود ، متوجه می شویم که شیائومی راهی طولانی را طی کرده است. این شرکت چینی ابتدا پشتیبانی از شارژ بی سیم را در می میکس 2 اس معرفی کرده بود که تنها از توان 7.5 وات پشتیبانی می کرد. می میکس 3 با پشتیبانی از شارژ وایرلس 10 وات به بازار عرضه شد و در سال 2019 تا 20 وات در گوشی Mi 9 افزایش یافت.

اخیراً نیز گزارش شده است که این شرکت در حال کار بر روی یک فناوری شارژ بیسیم سریع 100 وات است که سال آینده رونمایی می شود. ما انتظار داریم این فناوری شارژ سریع در نسل بعدی گوشی هوشمند پرچمدار این شرکت در دسترس باشد.

منبع : Gizmochina

نوشته های مشابه

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا