خودروکسب و کار

تسلا موقتا خط تولید خودروهای سری S و X را تعطیل می‌کند

کمپانی تسلا با تعطیلی 18 روزه خط تولید خودروهای سری S و X، امکان کار جایگزین را به کارگران خود داد.

براساس گزارش CNBC، کمپانی تسلا از تاریخ 24 دسامبر، خط تولید خودروهای سری X و S را به مدت 18 روز تعطیل خواهد کرد؛ اما این گزارش مشخص ننموده است که علت این توقف چیست. اما گویا کارگران برای این مدت تعطیلی، حقوق دریافت خواهند کرد و همچنین امکان همکاری با دیگر تیم‌های زیرمجموعه را خواهند داشت.

در جای دیگری از گزارش آمده است که کارگران در این مدت تعطیلات، می‌توانند در تحویل سفارش مشتریان همکاری داشته باشند.

در یادداشتی از ادوارد نیدر مایر، تحلیلگر صنعت خودرو، آمده است که کمپانی تسلا در سال 2015 برای تامین تجهیزات تولید 195000 خودروی سری X و S، از دولت کالیفرنیا درخواست معافیت مالیاتی نمود. در جزئیات درخواست این کمپانی، پیش‌بینی اضافه تولید 118000 دستگاه خودروی اضافی در سال علاوه بر تولید سالانه 77000 دستگاه به چشم می‌خورد.

در گزارش سه ماهه سوم سال 2020، تسلا موفق به تولید 145000 دستگاه خودرو شد و 139300 خودرو را به مشتریان تحویل داد. کسری تولید تسلا، شامل 17000 خودروی مدل S و 15200 خودروی مدل X می‌باشد.

همچنین کمپانی تسلا در حال ساخت کارخانه‌های بعدی خود در ایالت تگزاس است و علاوه‌براین تصمیماتی مبنی‌بر انتقال تمام کارخانه‌های این کمپانی به به خارج از کالیفرنیا به گوش می‌رسد. حتی ایلان ماسک، مدیرعامل تسلا، منزل و محل اقامت خود را به تگزاس منتقل کرده است که این اقدام، باعث صرفه جویی وی در پرداخت مالیات چند میلیون دلاری شده است.

بلومبرگ طی گزارشی از نامه ایلان ماسک به کارگران تسلا پرده برداشت؛ در این نامه آمده است:

تا حد امکان میزان تولید را نسبت به سه ماهه گذشته افزایش دهید و اگر برای افزایش تولید، ایده‌ای دارید، مستقیما به من اطلاع دهید.

باید این نکته را در نظر داشت که در جریان برگزاری رویداد روز باتری تسلا در ماه اکتبر، این کمپانی از اعلام کرد که باید در سال 2020، 500000 دستگاه خودرو را تولید و تحویل مشتریان دهد در حالی که فعلا تنها 318350 دستگاه به مشتریان تحویل داده شده است و این شرکت باید تا پایان سال میلادی، 181000 خودروی دیگر را تولید و به فروش برساند.

منبع: The Verge
دکمه بازگشت به بالا