کنسولگیمینگ

سونی به رکورد فروش 4.5 میلیون پلی استیشن 5 دست پیدا کرد

سونی در سال 2020 موفق به فروش 4.5 میلیون واحدی پلی استیشن شده و در سه ماهه چهارم این سال افزایش 50 درصدی سود عملیاتی که رقمی معادل 763.3 میلیون دلار است را تجربه کرده است.

سونی اخیراً آخرین گزارش درآمد خود را منتشر کرده، این گزارش حاوی جزئیات جالبی در مورد کنسول دست نیافتنی پلی استیشن 5 است. بر اساس این گزارش، این شرکت در سال 2020 در مجموع 4.5 میلیون کنسول پلی استیشن 5 فروخته است. این آمار نشان می‌دهد که سونی قادر به تولید انبوه کنسول بوده، زیرا خرید آن از زمان معرفی در ماه نوامبر بسیار دشوار بوده است.

فروش پلی استیشن 4 نیز با افت 1.4 میلیون دستگاهی در سه ماهه اکتبر تا دسامبر سال گذشته شاهد افت شدیدی بوده. که نشان دهنده کاهش 77 درصدی فروش این کنسول نسبت به سال قبل است. در واقع سونی در سه ماه تعطیلات نسبت به ژوئیه تا سپتامبر، فروش PS4 کمتری داشته است. به طور کلی، در بخش بازی سونی شاهد یک عملکرد بسیار بهتر بودیم که نسبت به سال پیش بهتر عمل کرده است.

پلی استیشن 5

سونی به رکورد فروش 4.5 میلیون پلی استیشن 5 دست پیدا کرد

دانیل احمد تحلیلگر دنیای گیم، خاطرنشان کرد که سه ماهه چهارم سال 2020 در واقع بهترین فصل در تاریخ پلی استیشن بوده است. بخش بازی سونی با افزایش 40 درصدی درآمد، به بالاترین حد 883.2 میلیارد ین (8.4 میلیارد دلار) رسیده است. این درآمد تا حدی ناشی از فروش PlayStation 5 جدید است. این بخش همچنین افزایش 50 درصدی سود عملیاتی را ثبت کرده که به 80.2 میلیارد ین (763.3 میلیون دلار) رسیده است. این افزایش، در بخاطر فروش بیشتر بازی‌ها، اشتراک PlayStation Plus و حاشیه خوب سخت افزار PS4 است.

با این وجود سونی خاطر نشان می‌کند که هزینه های مربوط به عرضه پلی استیشن 5 برخی از سودهای آن را جبران می‌کند و همچنین تأیید می‌کند که PS5 با قیمت کمتر از هزینه ساخت آن فروخته می‌شود. از طرفی مایکروسافت هفته گذشته با گزارش درآمد خود، آمار فروش مشخصی برای Xbox Series X یا Series S منتشر نکرد، اما این شرکت اعلام کرد که درآمد فروش سخت افزار Xbox نسبت به سال گذشته 86 درصد افزایش داشته است.


منبع: gizmochina

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا