موبایلوانپلاس

وان پلاس از گوشی مفهومی OnePlus 8T Concept رونمایی کرد

گوشی مفهومی OnePlus 8T Concept، به قاب پشتی با قابلیت تغییر رنگ و رادار mmWave مجهز است.

وان پلاس از یک گوشی مفهومی جدید به اسم OnePlus 8T Concept رونمایی کرده، که بر اساس OnePlus 8T ساخته شده، گوشی مفهومی OnePlus 8T Concept به این شرکت اجازه می‌دهد تا برخی از فناوری هایی را که روی آن‌ها کار کرده‌اند به نمایش بگذارد.

گوشی مفهومی OnePlus 8T Concept دارای یک فیلم تغییر رنگ در زیر شیشه پشتی است. این فیلم حاوی اکسید فلز است و می‌تواند با تغییر حالت ظرفیت یون های فلزی، رنگ خود را بر اساس ولتاژهای مختلف اعمال شده تغییر دهد. این فیلم می تواند رنگ خود را از نقره ای به آبی تیره تغییر دهد.

وان پلاس از گوشی مفهومی OnePlus 8T Concept رونمای کرد

شیشه پشتی گوشی مفهومی OnePlus 8T Concept به گونه ای حک شده است که از شکل تراس های چشمه آب گرم Pamukkale در ترکیه تقلید می‌کند. نکته دیگری که وان پلاس 8T کانسپت را از 8T استاندارد متمایز می‌کند، ویژگی سیستم رادار mmWave است که می‌تواند امواج الکترومغناطیسی را انتقال و دریافت کند. این قابلیت اجازه می‌دهد تا سیستم رادار اشیا را درک‌، تصویربرداری‌، مکان یابی و ردیابی کند.

رادار mmWave گوشی مفهومی OnePlus 8T Concept این کار ها را می‌تواند در سطح میلی‌متر انجام دهد و همچنین در هر شرایط نوری کار می‌کند به طوری‌که ممکن است یک سیستم ToF نوری توانای این کار را نداشته باشد. حالا همه این‌ها چه فایده ای دارد؟ وان پلاس می گوید از شیشه تغییر رنگ می‌توان به عنوان یک سیستم اطلاع رسانی استفاده کرد. رادار mmWave که در زیر سیستم دوربین عقب تعبیه شده است، می‌تواند حرکات دست شما را تشخیص دهد، به عنوان مثال می‌توانید با تکان دادن دست روی دستگاه تماس ها را بپذیرید یا رد کنید.

گوشی مفهومی OnePlus 8T Concept

[aparat id=”Hgdw4″]

وان پلاس همچنین یک برنامه مانیتور تنفسی ساخته است که با استفاده از رادار mmWave حرکت قفسه سینه شما را ردیابی می‌کند و می‌تواند میزان تنفس شما را محاسبه کند. گوشی مفهومی OnePlus 8T Concept توسط تیمی در OnePlus به نام OnePlus Gaudi طراحی شده است. این همان تیم سازنده دستگاه OnePlus Concept One است که این شرکت در اوایل سال جاری در CES 2020 به نمایش گذاشت.

تیم Gaudi از 39 طراح از شنژن‌، تایپه‌، نیویورک و هند تشکیل شده است. همانند کانسپت وان، قرار نیست کانسپت OnePlus 8T به فروش برسد. این فقط یک کانسپت فقط برای نمایش برخی از فناوری هایی است که وان پلاس در حال حاضر بر روی آن‌ها کار می‌کند و ممکن است به شکل یا فرم دیگری در دستگاه های آینده گنجانده شوند.

نظر شما درمورد این کانسپت چیست؟

منبع: GSMARENA

نوشته های مشابه

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا