سیستم عاملمایکروسافتنرم افزارویندوز

ویندوز 11 با طراحی جدید رابط کاربری، اجرای برنامه‌های اندروید و قابلیت‌های متعدد جدید معرفی شد

شرکت مایکروسافت از جدیدترین نسخه سیستم عامل خود یعنی ویندوز 11 با بهبود‌ها و قابلیت‌های شگفت انگیز رونمایی کرد.

مایکروسافت ساعاتی پیش سرانجام نسخه بعدی ویندوز را با نام ویندوز 11 را به طور رسمی معرفی کرد. این نسخه از سیستم عامل مایکروسافت روابط کاربری دگرگون شده، اپ استور جدید ویندوز و بهبود عملکرد چند وظیفه‌ای را به همراه دارد. همچنین ویندوز 11 شامل پشتیانی از اجرای برنامه‌های اندروید است که برای اولین بار در سیستم عامل ویندوز با آن روبرو هستیم. اولین چیزی که در رابط کاربری ویندوز 11 مشاهده می‌شود منوی استارت جدید و دکمه استارت جدید است که هردو در نوار وظیفه قرار دارند. این دقیقا مانند همان چیزی است که در ویندوز 10 ایکس دیدیم، پروژه‌ای که در ابتدا برای دستگاه‌هایی با دو صفحه نمایش برنامه ریزی شده بود و مایکروسافت سرانجام آن را لغو کرد. حالا بسیاری از قابلیت های ویندوز 10 ایکس به ویندوز 11 منتقل شده‌اند.

ما منوی جدید استارت و کاشی‌های زنده را اولین بار در ویندوز 8 مشاهده کردیم و حالا این کاشی‌ها در ویندوز 11 کاهش یافته‌اند و ما محیطی مانند کروم او اس را شاهد هستیم. اگر بخواهیم دقیق‌تر بگوییم سیستم عامل جدید مایکروسافت بیشتر به کروم او اس و مک او اس اپل شباهت پیدا کرده است. همچنین این سیستم عامل گوشه‌های گرد پنجره‌ها که در اندروید و IOS شاهد آن هستیم را به همراه دارد. آنطور که پیداست تیم مایکروسافت در تمام جزییات سیستم عامل جدید این شرکت وسواس به خرج داده است. قابل ذکر است که حالا قابلیت دارک مود ویندوز نیز به روز شده و به مراتب بهتر از آنچه تا کنون دیده‌ایم شده است.

ویندوز 11 بر روی عملکرد تمرکز کرده است. به روزرسانی های این سیستم عامل 40 درصد کوچکتر نسبت به نسخه پیشین و کارآمد‌تر هستند. ما امیدواریم به روزرسانی‌ها در پس زمینه انجام شوند تا مزاحمتی برای کاربران ایجاد نکنند. حالا ویندوز 11 به شما امکان می‌دهد با دوستان، همکاران یا خانواده خود در هر سیستم عاملی تماس بگیرید که پیشرفت بزرگی در مقایسه با Skype است. حرکات لمسی حالا به طور زیادی بهبود یافته و بخش بزرگی از ویندوز هستند. ویدجت‌های آب و هوا، خبرخوان، و نقشه‌ها نیز بهبود یافته و نوار سمت چپ سیستم عامل جدید مایکروسافت در دسترس هستند.

همچنین مایکروسافت در حال بهبود حرکاتی است که در تبلت‌ها و لپ‌تاپ‌های لمسی استفاده می‌کنید. اکنون سیستم عامل جدید مایکروسافت به سادگی با دستگاه شما سازگار می‌شود تا بتوانید به راحتی سیستم عامل را لمس کنید. همراه با این موارد، بهبودهای استفاده از قلم و تایپ به وسیله صدا وجود دارد. با قلم‌های خاص، ویندوز 11 در اینجا از بازخورد لفظی نیز پشتیبانی می‌کند. این می‌تواند بدین معنی باشد که سخت افزارهای جدیدی را مشاهده خواهیم کرد که از این تغییرات قلم در ویندوز 11 پشتیبانی می‌کنند. مدیر عامل کنسول Xbox که بخش بزرگی از مایکروسافت است در مورد بازی‌های رایانه‌ای با این نسخه از ویندوز اعلام کرده است HDR خودکار که یکی از ویژگی‌های Xbox است بخشی از سیستم عامل جدید مایکروسافت خواهد بود.

مایکروسافت همچنین نوید بهبود سرعت و عملکرد ویندوز 11 را داده است. قابلیت DirectStorage بخشی از ویندوز 11 خواهد‌ بود، این ویژگی به درایوهای NVMe برای سرعت بخشیدن به بارگذاری بازی در این سیستم عامل نیاز دارد و توسعه دهندگان بازی باید از این فناوری را برای افزایش سرعت بارگذاری استفاده کنند. Xbox Game Pass نیز به لطف برنامه جدید Xbox که این شرکت ماه‌ها در حال آزمایش آن است، در ویندوز 11 ادغام شده است. همچنین این برنامه شامل xCloud است که در برنامه Xbox ادغام شده است، بنابراین می‌توانید بازی‌ها را از Microsoft Microsoft نیز پخش جریانی کنید.

ویندوز 11 از اجرای برنامه‌های اندروید پشتیبانی می‌کند

سرانجام، یکی از بزرگترین قسمت‌های این پشتیبانی از برنامه‌های اندروید در ویندوز است. فروشگاه مایکروسافت دوباره طراحی شده است و از کل برنامه‌هایی که معمولاً در فروشگاه برنامه Windows در دسترس نبوده‌اند پشتیبانی خواهد کرد. این مورد شامل برنامه‌هایی مانند Adobe Creative Suite و برنامه‌های Android از جمله TikTok و Instagram است. بزرگترین خبر در اینجا این است که ویندوز 11 برنامه‌های Android را اجرا می‌کند. مایکروسافت برای تحقق بخشیدن به این امر با آمازون و اینتل همکاری کرده است.

تاریخ انتشار ویندوز 11

ویندوز 11 برای زنده کردن این مهم از فناوری Bridge Bridge استفاده خواهد کرد. مایکروسافت نشان داد TikTok و سایر برنامه های اندروید در کنار برنامه‌های ویندوز در این سیستم عامل در حال اجرا هستند. این شرکت قصد دارد اطلاعات بیشتری را در این زمینه “در ماه های آینده” به اشتراک بگذارد. هنوز تاریخ انتشار ویندوز 11 در دسترس نیست، اما مایکروسافت قول داده است که تعطیلات امسال این سیستم عامل را تحت یک به روزرسانی‌ به طور رایگان برای کاربران ویندوز 10 در دسترس قرار دهد. ما انتظار داریم ویندوز 11 در آبان‌ ماه در کنار سخت افزار‌های جدیدی که این سیستم عامل را اجرا می‌کنند، منتشر شود.

نظر شما در مورد نسخه جدید سیستم عامل مایکروسافت چیست؟

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا