سخت افزارموبایل

تراشه جدید مدیاتک قدرت تک هسته‌ای بیشتری نسبت به دیمنسیتی ۱۰۰۰ پلاس دارد

همانطور که پیش‌تر شایعه شده بود، مدیاتک یک قدم دیگر به معرفی نخستین چیپست ۶ نانومتری خود با معماری شبیه به اگزینوس ۱۰۸۰ نزدیک شده.

شایعه شده  چیپست مدیاتک MT6893 که این چند روز اخیر در رسانه‌ها اطلاعاتی در مورد آن منتشر می‌شد، بزودی معرفی می‌شود. این گزارش نیز بار دیگر توسط منبع چینی Digital Chat Station منتشر شده. او ادعا می کند که این تراشه سریعتر از چیپست پرچمدار حال حاضر مدیاتک یعنی دیمنسیتی ۱۰۰۰ پلاس خواهد بود. در ادامه نگاهی به بنچمارک این تراشه خواهیم داشت.

شایعه شده  چیپست مدیاتک MT6893 که این چند روز اخیر در رسانه‌ها اطلاعاتی در مورد آن منتشر می‌شد، بزودی معرفی می‌شود.

همانطور که مشاهده کردید امتیاز Geekbench چیپست مدیاتک MT6893 گزارش مذکور را تایید می‌کند. وی همچنین ادعا می‌کند که فرکانس هسته اصلی Cortex-A78 بر روی ۲.۸ گیگاهرتز تنظیم شده اما ممکن است قبل از رونمایی رسمی این میزان تغییر کند. در صورت صحت این ادعا ما احتمالا شاهد دو نوع مختلف از تراشه مورد بحث خواهیم بود.

البته انتظار می‌رود که در آینده هسته اصلی ‌cortex A78 به جای فرکانس 2.8 گیگاهرتزی با فرکانس 3.0 گیگاهرتزی فعالیت کند. کلاستر دیگر هم احتمالا شامل سه هسته A78 با فرکانس 2.6 گیگاهرتز خواهد بود. در آخر نیز یک کلاستر 4 هسته‌ای با هسته‌های Cortex-A55 وظیفه پردازش‌های سبک را برعهده خواهد داشت. در حیث پردازش گرافیکی نیز احتمالا شاهد Mali-G77 MC9 خواهیم بود.

گزارش قبلی در مورد این تراشه می‌گوید که تراشه آینده مدیاتک براساس معماری اگزینوس 1080 سامسونگ ساخته شده است اما به جای فرآیند 5 نانومتری FinFET، مبتنی بر فناوری 6 نانومتری TSMC ساخته خواهد شد و جدیدترین شایعه نیز این موضوع را تأیید می کند.

منبع: gsmarena

نوشته های مشابه

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا