موبایلال‌جی

گوشی رول شونده ال‌جی احتمالا با این طراحی معرفی خواهد شد

پایگاه LetsGoDigital با دست یابی به یک پتنت جدید، اطلاعات جالب توجهی درمورد گوشی آینده رول شونده ال‌جی منتشر کرد.

وقتی صحبت از طراحی گوشی های هوشمند می‌شود ال‌جی، مطمئناً یکی از ماجراجوترین برندهاست. حالا این شرکت پس از معرفی LG WING تحت پروژه Explorer قصد دارد از یک گوشی رول شونده نیز رونمایی کند.

پیش بینی می‌شود که این محصول تحت پروژه B از سری Explorer معرفی شود. گوشی رول شونده ال‌جی همچنین ممکن است درهنگام معرفی یعنی ماه مارس، الجی وینگ را از حالت خاص خود خارج کند.

پایگاه LetsGoDigital به جدیدترین حق ثبت اختراع الجی برای یک گوشی رول شونده دست پیدا کرده است. این حق اختراع “Roll-slide mobile terminal” نام دارد و در سال 2019 توسط یک شرکت کره‌ای ثبت شده. حق اختراع مذکور هم‌اکنون در اختیار دفتر مالکیت معنوی جهانی WIPO می‌باشد.

نگاهی به طراحی گوشی رول شونده ال‌جی
در اسناد مربوط به این ثبت اختراع، تلفنی به چشم می‌خورد که نمایشگر اولد آن می‌تواند از هر 2 طرف باز یا بسته شود. همچنین این نمایشگر پس از اینکه کامل باز شد، اندازه ای 2 برابر بزرگتر نسبت به حالت بسته خواهد داشت.

صفحه نمایش تلفن مذکور درحالت عادی به سمت داخل جمع می‌شود. اما با بازشدن نمایشگر قاب گوشی به طور کامل به سمت بیرون گسترش خواهد یافت. برای رسیدن به این هدف، ال‌جی از یک فریم دوم با تعدادی چرخ دنده و عناصر الاستیک استفاده کرده. همچنین چرخ دنده ها و تعدادی فنر به عمل باز نشدن ناخواسته نمایشگر کمک خواهند کرد.

ثبت اختراع LG توضیح می‌هد که صفحه نمایش به طور خودکار در جهت بسته شدن تلفن رول می‌شود و صفحه نمایش را جمع می‌کند. سایر توانایی‌های مولتی تسکینگ که در تلفن های تاشو سامسونگ مشاهده کرده‌ایم نیز در اسناد ذکر شده حضور دارد.

این دستگاه احتمالا همان پروژه B است که به تازگی اطلاعاتی درمورد آن منتشر شده. متاسفانه در حال حاظر اطلاعاتی چندانی از مشخصات فنی و قیمت دستگاه رول شونده ال‌‌جی نداریم.

منبع : androidauthority

نوشته های مشابه

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا