هواویسیستم عامل

هارمونی او اس 2.0 هواوی براساس بیس اندروید ساخته شده است

اطلاعات منتشر شده توسط یک توسعه دهنده که نسخه بتا سیستم عامل هارمونی او اس 2.0 را بررسی کرده نشان می‌دهد این سیستم عامل تقریباً همان اندروید است.

هوآوی اوایل این ماه نسخه بتا سیستم عامل هارمونی او اس 2.0 را برای دستگاه های منتخب خود منتشر کرد‌. حالا یک توسعه دهنده تصمیم گرفته کمی بیشتر تحقیق کند تا ببیند سیستم عامل جدید هواوی چگونه ساخته شده است. و همانطور که مشخص شد، این سیستم عامل تقریباً همان اندروید است.

نسخه بتا هارمونی او اس 2.0 هواوی براساس بیس اندروید ساخته شده

نسخه بتا هارمونی او اس 2.0 هواوی براساس بیس اندروید ساخته شده

اول، او یک برنامه ساده “Hello world” را برای محیط قدیمی تر Android 4.4 KitKat ایجاد کرد و همین کار را در یک ماشین مجازی که نسخه جدید Android را اجرا می‌کند (سمت چپ) و یک ماشین مجازی با هارمونی او اس 2.0 بتا (سمت راست) ایجاد کرده. چیزی که این توسعه دهنده با آن مواجه شده است به جای کلمه “Android” در پیام ها “HarmonyOS” آمده است. این توسعه دهنده همچنین موفق شد پارتیشن سیستم را باز کند، که فقط نظریه او را تأیید کرد. هارمونی او اس بر اساس چارچوب Android است. حداقل فعلاً همینطور است.

طبق اطلاعات خود هواوی، AOSP (پروژه منبع باز اندروید) به عنوان بیس HarmonyOS است. یعنی نسخه بتا 2.0 فعلی این سیستم عامل مبتنی بر Android است، اما در آینده، به احتمال زیاد به بیس خود HarmonyOS منتقل می‌شود.

منبع: GSMARENA

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا