فناوریسیستم عاملموبایلهواوی

هواوی سیستم عامل HarmonyOS را برای گوشی‌های خود منتشر کرد

هواوی سرانجام پس از مدت‌ها انتشار، سیستم عامل HarmonyOS 2.0 Beta را برای تعدادی از گوشی‌های خود منتشر کرد.

هواوی سرانجام اولین نسخه سیستم عامل HarmonyOS را برای موبایل‌های هوشمند عرضه کرد. این سیستم عامل هم اکنون در مرحله بتا قرار دارد و از کاربران و توسعه دهندگان دعوت شده که آن را امتحان کنند.

کدام گوشی‌های هوآوی سیستم عامل HarmonyOS را دریافت کرده‌اند؟

HarmonyOS

هواوی سیستم عامل مذکور را فعلا تنها برای چند گوشی خاص از جمله هواوی پی ۴۰، پی ۴۰ پرو، میت ۳۰، میت ۳۰ فایوجی، میت ۳۰ پرو و میت ۳۰ پرو فایوجی منتشر کرده. همچنین تمام نسخه‌های تبلت هواوی میت پد پرو (مدل وای‌فای، LTE و فایوجی) سیستم عامل هارمونی را دریافت کرده است.

البته در آینده تعداد زیاد دیگری از دستگاه‌های هواوی که رابط کاربری EMUI 11 را دریافت کرده‌اند به سیستم HarmonyOS مجهز خواهند شد. همچنین شما می‌توانید برای دریافت HarmonyOS 2.0 Beta از طریق این صفحه ثبت نام کنید و در صورت تایید، یک ایمیل برای شما ارسال خواهد شد و شما به روزرسانی مورد بحث را دریافت خواهید کرد، البته توجه داشته باشید که زبان صفحه چینی می‌باشد.

با این حال انتظار نداشته باشید که پس از نصب سیستم عامل جدید هواوی با عمده‌ای از تغییرات رو به رو شوید‌. در واقع این شرکت ظاهر نرم افزاری گوشی‌های خود را حفظ کرده و تنها سیستم عامل خود را با اندروید جایگزین کرده است. اگر کنجکاو هستید که عملکرد واقعی سیستم عامل هارمونی را مشاهده کنید، می‌توانید ویدیو زیر را تماشا کنید که یک دید کلی از تلاش هواوی به شما می‌دهد‌. البته باید به این نکته هم توجه داشته باشید که دلیل وجود لگ‌های نسبتا ریز به دلیل این می‌باشد که سیستم عامل جدید هواوی در ابتدای راه خود و در فاز بتا است.

 

هوآوی فقط به برنامه‌های Android متکی نیست. این شرکت یک مسابقه توسعه دهنده با جوایز بالغ بر 1.5 میلیون یوآن (230.000 دلار) برای برنامه‌های جدید Harmony برگزار کرده است. این شرکت برای سهولت انجام توسعه برنامه‌های سیستم عامل هارمونی ، IDE و یک شبیه ساز را برای توسعه دهندگان منتشر کرده.

بیشتر بخوانید:

– هواوی در 23 دسامبر از nova 8، 8 Pro و Enjoy 20 SE رونمایی می‌کند

منبع: gsmarena

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا