موبایلسونی

زمان انتشار اندروید 11 برای دستگاه‌های سونی اکسپریا مشخص شد

پس از معرفی اندروید 11 توسط گوگل، شرکت‌های مختلف در حال اراِئه آن برای جدیدترین محصولات خود هستند و در این بین سونی نیز برنامه خود را برای انتشار این به روزرسانی اعلام کرده است.

از زمان انتشار اندروید 11 در ماه سپتامبر، تعداد زیادی از گوشی‌های دیگر برند ها همانند وانپلاس 8 تی و ویوو V20 آن را دریافت کرده‌اند. تا به حال اگر یک گوشی پیکسل نداشتید، باید مدت زمان نسبتا زیادی را در انتظار یک آپدیت می‌نشسته‌اید. اما اکنون یک خبر خوب داریم، اگر شما هم یک گوشی سونی در دستان خود دارید، برای دریافت به روزرسانی اندروید 11 دیگر خیلی منتظر نخواهید ماند.

سونی از طریق Xperia Blog فاش کرده است که چه زمانی قصد دارد اندروید 11 را برای برخی از دستگاه‌های خود عرضه کند. در این بین اکسپریا 1 مارک 2 در دسامبر امسال به روزرسانی می‌شود که خبر خوبی‌ست.

سونی اکسپریا

زمان انتشار اندروید 11 برای دستگاه های سونی اکسپریا

– اکسپریا 1 مارک II: از دسامبر سال 2020
– اکسپریا 5 مارک II: از اواخر ژانویه سال 2021
– اکسپریا 10 مارک II: از اواخر ژانویه سال 2021
– اکسپریا 1: از فوریه سال 2021
– اکسپریا 5: از فوریه سال 2021

در همین حال، سونی اعلام کرده است که اکسپریا 5 مارک II و اکسپریا 10 مارک II به روزرسانی اندروید 11 را تا پایان ژانویه 2021 دریافت می کنند. همچنین گفته شده که اکسپریا ۱ و اکسپریا ۵ نیز از فوریه ۲۰۲۱ به روزرسانی مورد بحث را دریافت خواهند کرد. متاسفانه سونی تاریخ دقیقی را برای هیچ یک از این موارد ارائه نمی‌کند اما امیدوار هستیم که تاخیری در برنامه‌های به روزرسانی این شرکت صورت نگیرد.

سونی جزئیات بیشتری را درمورد به روزرسانی گوشی‌های دیگر خود همانند اکسپریا ۱۰ و اکسپریا ۱۰ پلاس اعلام نکرده است بنا بر این ما نمی‌دانیم که آنها اندروید ۱۱ را دریافت خواهند کرد یا خیر. در حال حاظر به نظر می‌رسد که این شرکت تمرکز خود را بر روی دستگاه‌های ذکر شده قرار داده پس اگر گوشی شما هم در این لیست حضور دارد، خود را خوش شانس بدانید.

در ماه اکتبر ، سونی برنامه Open Devices که یک راهنمای توسعه Android 11 و کد منبع های این نسخه از سیستم عامل اندروید است را برای تلفن های منتخب Xperia که شامل Xperia XZ Premium ، Xperia XA2 و Xperia XA2 Ultra و Xperia XZ2 و دستگاه‌های دیگر بود منتشر کرد. برخی از دستگاه‌های Xperia نیز به لطف انجمن xda رام های سفارشی مبتنی بر Android 11 را دریافت کرده‌اند.

در صورت ایجاد هرگونه تغییر در برنامه‌های به روزرسانی سونی ما شما را مطلع خواهیم کرد.

– بیشتر بخوانید: شایعات حاکی از آنند که سونی اکسپریا وان مارک III کامپکت را در نیمه سال ۲۰۲۱ به بازار عرضه می‌کند

منبع: xda-developers

نوشته های مشابه

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا