موبایلشیائومی

مشکل سنسور مجاورت در گوشی‌ های شیائومی برطرف می‌شود

شیائومی با واکنش نشان دادن به شکایات مربوط به مشکل سنسور مجاورت در برخی گوشی‌های خود اعلام کرد این مشکل را که گویا سخت افزاری است با آپدیت نرم افزاری برطرف خواهد کرد!

اخیرا تعدادی از کاربران گوشی‌های شیائومی در انجمن این برند از مشکل سنسور مجاورت شکایت‌های متعددی را ثبت کرده‌اند. حالا به نظر می‌رسد که شیائومی به این شکایات واکنش نشان داده و اعلام کرده این مشکل را برطرف می‌کند.

ریشه دقیق مشکل سنسور مجاورت در گوشی‌ های شیائومی تایید نشده است، اما برخی از کاربران معتقدند که این یک مشکل سخت افزاری است. شاید به همین دلیل است که شیائومی تصمیم گرفته است قرارداد خود را با Elliptic labs شرکت عرضه کننده سنسورهای مجاورت استفاده شده در این برند پایان دهد. اکنون نیز شیائومی با شرکت Minghao Sensing برای تأمین این قطعه به توافق رسیده است، اگرچه مشخص نیست سنسورهای جدید تولید شده توسط Minqhao چه زمانی وارد گوشی‌های شیائومی می‌شوند.

مشکل سنسور مجاورت در گوشی‌ های شیائومی توسط آپدیت OTA برطرف خواهد شد

علاوه بر این، غول فناوری چینی سعی خواهد کرد این اشکالات را با انتشار به روزرسانی‌های OTA در دستگاه‌های آسیب دیده در جهت کالیبره مجدد سنسورها برطرف کند. اما در صورتی که این مورد یک مشکل سخت افزاری گسترده باشد، همانطور که برخی گمان می‌کنند، به روز رسانی ممکن است راه حلی نباشد که برخی کاربران منتظر آن هستند.


منبع: GSMARENA

نوشته های مشابه

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا