شیائومیموبایل

شیائومی به جایگاه دومین تولید کننده گوشی‌های هوشمند جهان رسید

طبق آمار منتشر شده توسط Canalys شیائومی بعد از سامسونگ جایگاه دومین تولیدکننده گوشی‌های هوشمند جهان را بدست آورد.

همه شرکت‌های تولید کننده گوشی‌های هوشمند‌ چینی از فروپاشی جهانی هواوی نهایت استفاده را کردند، اما در این بین شیائومی بیشتری منفعت را برده است. طبق گزارش Canalys، در سه ماهه دوم سال 2021، شیائومی دومین تولید کننده تلفن‌های هوشمند در سطح جهان از نظر فروش بوده است.

شیائومی به جایگاه دومین تولید کننده گوشی‌های هوشمند جهان رسید

همانطور که مشاهده می‌کنید، سامسونگ با 19 درصد سهم از بازار همچنان در رتبه اول قرار دارد، اگرچه شیائومی در این مرحله با سهم 17 درصدی سخت در تعقیب این شرکت است.

شیائومی به جایگاه دومین تولید کننده گوشی‌های هوشمند رسید

فروش گوشی‌های شیائومی در آمریکای لاتین بیش از 300٪، در آفریقا 150٪ و در اروپای غربی 50٪ افزایش یافته است. گفته می‌شود متوسط قیمت فروش گوشی‌های این سرکت در هر واحد هنوز 40٪ کمتر از سامسونگ و 75٪ کمتر از اپل است البته قابل ذکر است این شرکت اخیراً گوشی‌های گران قیمتی را نیز وارد بازار کرده است.

موسسه Canalys می‌گوید هدف شیائومی باید افزایش فروش گوشی‌های پرچمدار مانند Mi 11 Ultra باشد، اما ممکن است چالش برانگیز باشد زیرا Oppo و vivo هدف دقیقاً یکسانی دارند و برخلاف شیائومی، به نظر می‌رسد آنها مایل به صرف هزینه‌های زیادی برای بازاریابی هستند.

اگر رشد شیائومی با یک سرعت ثابت ادامه یابد، ممکن است شیائومی به طور قابل توجهی از سامسونگ پیشی بگیرد و در زمانی مناسب، به فروشنده شماره 1 گوشی‌های هوشمند جهان تبدیل شود. رشد اپل در حال حاضر 14٪ است، در حالی که Oppo و vivo هر کدام 10٪ رشد را تجربه کرده‌اند. هرچند هیچ کدام قابل مقایسه با 83٪ درصد رشد شیائومی نسبت به سه ماه دوم 2020 نیست.


منبع : GSMARENA

نوشته های مشابه

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا