موبایلشیائومی

سرانجام مسدود شدن گوشی های شیائومی در ایران به کجا رسید؟ شیائومی پاسخ می‌دهد

دقیقا 3 روز پیش بود که در گزارشی اعلام شد شرکت شیائومی اقدام به مسدود سازی گوشی‌‌های خود در مناطق تحریم شده کرده است. حالا این شرکت با واکنش نشان دادن به این موضوع غائله را برای همیشه پایان داد.

شیائومی سرانجام به خبر مسدود شدن گوشی های خود واکشن نشان‌داده و طی گزارشی اعلام کرد؛ سیاست مسدود سازی گوشی‌ها مختص مناطق ذکر شده مانند کوبا، ایران، سوریه، کره شمالی، سودان و کریمه، نیست بلکه یک سیاست کلی برای جلوگیری از قاچاق است. سخنگوی این شرکت روز گذشته خطاب به وبسایت گلوبال تایمز اعلام کرده که این سیاست بخاطر محافظت از داده‌های کاربران مورد استفاده قرار می‌گیرد.

این بیانیه پس از آن منتشر شده که برخی رسانه ها گزارش داده‌اند این گوشی ساز چینی تلفن‌های هوشمند خود را در کشورها و مناطقی که قبلاً ذکر شد، مسدود می‌کند. همچنین برخی رسانه‌ها خبر‌های مبنی بر مسدود شدن گوشی های شیائومی در ایران را منتشر کردند.

درحالت کلی سیاست صادرات شیائومی به مشتریان خود اجازه نمی‌دهد هیچ محصولی را به طور غیر قانونی به آن کشورها و مناطق ممنوعه صادر کنند. با این حال، بر اساس گزارش رسانه‌ها، بازار سیاه قاچاق محصولات این کمپانی بسیار پر رونق بوده است.

برخی رسانه‌ها اقدام اخیر شیائومی برای مسدود کردن گوشی های خود را به “حوزه قضایی آمریکا” نسبت داده‌اند و گمان می‌کردند که واشنگتن بر شرکت چینی فشار می‌آورد تا گوش‌های مورد استفاده در آن کشورها و مناطق تحریم شده را مسدود کند.

سرانجام مسدود شدن گوشی های شیائومی در ایران

اما در پاسخ به این ابهام، شیائومی گفت که به طور موقت برخی گوشی‌های هوشمند خود را قفل کرده است تا درمورد قاچاق احتمالی که به امنیت اطلاعات کاربران و حقوق مصرف کنندگان لطمه می‌زند تحقیق کند. سخنگوی شیائومی اضافه کرد که؛ “تحقیقات به نتایج قابل توجهی رسیده است و قفل دستگاه‌های آسیب دیده را نیز در حال حاضر می‌توان باز کرد.

با توجه به بیانیه ‌این شرکت می‌توان گفت موضوع مسدود شدن گوشی های شیائومی در ایران منتفی است و کاربران این برند نباید بابت این موضوع نگرانی داشته باشند.


منبع؛ globaltimes

نوشته های مشابه

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا